Google en iyi video algoritmasını yapan kişiye $30,000 verecek

0
386
Algoritmalar üzerine bir yarışma

Algoritmalar üzerine bir yarışma

Muhtemelen Youtube-8M’i duymamışsınızdır. Basitçe anlatmak gerekirse 8M, işaretlenmiş videoların bulunduğu devasa bir veri tabanı. Bu veri tabanı sayesinde yazılımcılar geliştirdikleri algoritmalar üzerinde test yapabiliyorlar.

Google bugün yaptığı açıklamayla Youtube-8M’e büyük bir güncelleme geldiğini duyurdu. Bu güncellemeyle veri tabanına tonla video ve ses dosya eklendi.

Google bununla da kalmadı ve kendi datasetini kullanarak inşa ettikleri algoritmalarla 700,000 yeni videoyu işaretlemeyi başaran kişi/gruplara, toplamda $100,000 değerinde ödül vereceğini de duyurdu. (8M’in datasetini kullanmak şartıyla)

Google yarışmayla ilgili sitesinde yaptığı açıklamada, “datasetin yaratılması için tam 7 milyon Youtube (450,000 saate denk) videosu kullanıldı. Bu videoları işaretleyen 4761 farklı tag (işaret) bulunuyor” dedi.

[irp posts=”6698″ name=”Youtube’u TV’den izleyin telefonunuzla da kontrol edin”]

Google kazananı Youtube-8M Workshop’unun yapılacağı IEEE Conference on Computer Vision and Pattern Recognition’da açıklayacağını duyurdu. IEEE konferansının önümüzdeki Temmuz ayında yapılması bekleniyor. Takım başına $30,000 bulan ödülü kazanmanın yanı sıra bir yazılımcı olarak Google’ın dikkatini çekebilmek de endüstri içerisinde tanınmak adına iyi bir adım.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz