Twitter yeni tasarımını “Tweetler & Cevaplar” sekmesiyle İOS kullanıcılarına sunuyor

Twitter yeni tasarımını “Tweetler & Cevaplar” sekmesiyle İOS kullanıcılarına sunuyor

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde, Twitter, yeni İOS uygulamasının tasarımını yavaş yavaş kullanıcılara sunmaya başladı. Şuan, kaç kullanıcının bu yeni arayüze sahip olduğu net değil. Bu arayüz ilk olarak, bu haftanın başlarında görüldü.

Yeni profil arayüzünde, yukarıdaki resimde de görebildiğiniz üzere, akış sekmeleri yukarıdan sıralanmış durumda. Ek olarak, yeni tasarım, önceden tek olan “Tweetler” sekmesini , “Tweetler” ve “Tweetler & Cevaplar” şeklinde iki farklı akışa böldü.

“Tweetler” sekmesi sadece, kullanıcı tarafından yazılmış orijinal tweetleri gösterecek. Bu sekmede, kullanıcının diğer tweetlere verdiği cevaplar görülmeyecek. Bu cevaplar ise, “Tweetler & Cevaplar” sekmesinde bulunacak.

OKU ►  Twitter canlı yayın özelliğini yaygınlaştırıyor

Yeni güncelleme önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacak

Bu yeni arayüz, Twitter’ın internet tarayıcılarında kullandığı arayüze benzemiş oldu ki burada da, orijinal tweetler ve cevaplar birbirinden ayrılmış sekmelerde bulunuyordu. Bu güncelleme ile bir kişinin profilini gözden geçirmek, çok daha kolay olacak. Kullanıcının, diğer kullanıcılara verdiği cevapları elemek zorunda kalmayacağız. Diğer yandan eğer bu cevaplar görüntülenmek istenirse de, ayrı bir sekmeden görmek mümkün olacak.

Şuan, kaç kişinin bu arayüze ulaştığı belirsiz. Twitter, muhtemelen hala tasarıma A/B testleri uyguluyor. Yeni güncelleme, önümüzdeki günlerde, tüm kullanıcılara sunulacaktır. Yeni arayüze sahip olduğunuzdan emin olmak için, en kısa zamanda İOS AppStore’dan son güncellemeyi indirebilirsiniz.

OKU ►  Eski Windows versiyonları yeni donanımlarda güncellenemeyecek

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox