Twitter’dan Trump’a gönderme; “Gururla Amerika’daki göçmenler tarafından yapıldı”

Date:

Twitter teknoloji firmalarına uyarak Başkan Trump’ın Müslüman yasağını eleştirdi

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz Cuma günü, 7 farklı Müslüman ülke vatandaşlarının Amerika sınırlarından girişine yasak getirmişti. Bu yasağa Amerikan halkının büyük bir kısmıyla birlikte, Microsoft ve Facebook gibi birçok teknoloji firmasından da ciddi tepki geldi. Bu firmaların arasına Twitter’da katıldı.

Twitter Trump’ı çok ince bir göndermeyle eleştirdi. Bunu canlı yayın yapmaya yarayan uygulaması Periscope’un logosunun altına yeni bir slogan ekleyerek yaptı. Periscope’un yeni sloganında, “Gururla Amerika’daki göçmenler tarafından yapıldı” yazıyor.

Periscope ayrıca konuyla ilgili bir blog metni de yayınladı. Bu metinde, “Orta Doğu ve Afrikada bulunan yedi ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanması Periscope ekibi olarak bize endişe verici bir alternatif gerçekliğin var olabileceğini gösterdi. Buda bütün Periscope ekibini derinde sarstı. Periscope, farklı dinlerden ve farklı ülkelerden insanların geliştirdiği ve çalıştırdığı bir uygulama. Göçmenler ve mülteciler olmasaydı Periscope ta var olamazdı. Bu sebeple Periscope’un yükleme ekranındaki sloganımızı değiştiriyoruz. Sadece basit ve gerçek bir not; “Gururla Amerika’daki göçmenler tarafından yapıldı” şeklinde açıklama yaptı.

Değişen sloganı Periscope uygulamasını her açtığınızda görebilirsiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...