Twitter’dan Trump’a gönderme; “Gururla Amerika’daki göçmenler tarafından yapıldı”

Twitter teknoloji firmalarına uyarak Başkan Trump’ın Müslüman yasağını eleştirdi

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz Cuma günü, 7 farklı Müslüman ülke vatandaşlarının Amerika sınırlarından girişine yasak getirmişti. Bu yasağa Amerikan halkının büyük bir kısmıyla birlikte, Microsoft ve Facebook gibi birçok teknoloji firmasından da ciddi tepki geldi. Bu firmaların arasına Twitter’da katıldı.

Twitter Trump’ı çok ince bir göndermeyle eleştirdi. Bunu canlı yayın yapmaya yarayan uygulaması Periscope’un logosunun altına yeni bir slogan ekleyerek yaptı. Periscope’un yeni sloganında, “Gururla Amerika’daki göçmenler tarafından yapıldı” yazıyor.

Periscope ayrıca konuyla ilgili bir blog metni de yayınladı. Bu metinde, “Orta Doğu ve Afrikada bulunan yedi ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanması Periscope ekibi olarak bize endişe verici bir alternatif gerçekliğin var olabileceğini gösterdi. Buda bütün Periscope ekibini derinde sarstı. Periscope, farklı dinlerden ve farklı ülkelerden insanların geliştirdiği ve çalıştırdığı bir uygulama. Göçmenler ve mülteciler olmasaydı Periscope ta var olamazdı. Bu sebeple Periscope’un yükleme ekranındaki sloganımızı değiştiriyoruz. Sadece basit ve gerçek bir not; “Gururla Amerika’daki göçmenler tarafından yapıldı” şeklinde açıklama yaptı.

OKU ►  Periscope artık Twitter Moments ile entegre olacak
OKU ►  Samsung, Bixby destekli bir akıllı hoparlör üzerinde çalışıyor

Değişen sloganı Periscope uygulamasını her açtığınızda görebilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox