Çıktığı günden beri sevilerek oynanan yapım Karakter Animasyonu alanında ödül aldı

Çıktığı günden beri sevilerek oynanan yapım Karakter Animasyonu alanında ödül aldı

Yapımcılığını Naughty Dog’un üstlendiği efsane macera oyunu Uncharted, serinin 4. oyunu Uncharted 4: A Thief’s End ile yeni bir ödülü evine götürdü.

Başarılı yapımın bu sefer ödül kazandığı alan karakter animasyonları. Annie Ödülüne layık görülen oyun, Karakter Animasyonunda Üstün Başarı ödülünü alarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Kategorinin diğer adayları; Titanfall 2, The Witcher 3’ün ek paketi Blood and Wine ve mobil platforma gelen, Teenage Mutant Ninja Turtles: Legens oldu.

Oyunun direktörü Neil DruckMann’da Twitter üzerinden gönderdiği mesajıyla animasyon ekibini kutladı.

Karakter Animasyonunda Üstün Başarı ödülü Annie ödülleri kategorileri içerisinde bilgisayar oyunları ile ilgili tek kategori olma özelliğini taşıyor. Etkinlik, TV ve bilgisayar oyunları gibi birçok önemli alandaki animasyon çalışmalarına vurgu yapıyor.

Uncharted 4 bundan öncede birçok ödülü evine götürmüştü. Geçtimiz Aralık ayında yapılan The Game Awards’da da birçok katogeriye aday gösterilen yapım, En iyi Performans (Nathan Drake’in seslendicisi Nolan North) ve En İyi Senaryo ödüllerini almıştı. Aynı zamanda bu kategorilerde Game Developers Choice ödüllerine de adaylık kazanmıştı.

OKU ►  Apple Watch nasıl kalibre edilir?

En iyi Animasyon Film alanında ödülü Disney’in Zootopia aldı. Kategorinin diğer adaylar Finding Dory, Kubo Two Strings, Kung Fu Panda 3, Moana oldu.

Annie ödüllerine aday gösterilen ve kazanların full listesine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here