Viber görüntülü mesajlaşma uzantısını kullanıma sunuyor

Viber’ın yeni güncellemesi görüntülü mesaj gönderebilme imkanı sunuyor

Viber’da görüntülü mesaj teknolojisine ayak uydurdu.

Viber, kısa görüntülü mesaj paylaşma özelliğinin yanında,  Giphy ve Wikipedia gibi üçüncü taraf servislerle entegre edilmiş uygulamaları ve yeniden tasarlanmış ikonları arkadaş listenizdekilerle paylaşabilmenize imkan veren yeni bir güncellemeyi bugün itibariyle kullanıma sunuyor.

En belirgin değişiklikle başlayalım haydi:  Sadece tek bir tıklama ile arkadaş listenizle paylaşabileceğiniz 30 saniyelik bir video kaydı oluşturabilirsiniz.

Bu yeni özellik sohbet penceresi içerisinde yer almaktadır ve sesli mesaj butonuna basmak suretiyle bu yeni özelliğe erişilebilir. Fakat bunu yapmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Videolar 30 saniye ile sınırlandırılmışlardır ve dairesel bir şablon içerisinde yayına alınırlar. Bununla birlikte Snapchat’in aksine, bu mesajların kullanım dışı olmaları gibi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Viber aynı zamanda üçüncü taraf servislerle entegrasyon çalışmalarına da devam ediyor. Bu entegrasyonlar  Giphy, Wikipedia, TheMovieDB (IMDB’nin dolar versiyonu olduğunu sanıyorum) ve aynı zamanda ViberStickers gibi servisleri kapsayacak.  Bu servislere ulaşmak için kullanmak istediğiniz servisin başına @ ikonu ekleyin (tıpkı sticker’larda olduğu gibi @stickers).

OKU ►  Google Allo mesajlaşma uygulamasına beklenen özellik geldi!
OKU ►  Facebook Messenger'da tekil mesajlara emojilerle yanıt

 

Viber Ceo’su Michael Shmilov “Sohbet Uzantılarının eklenmesi ile insanlar artık harici servislere doğrudan sohbet ekranlarından ulaşabilecek ve içeriği arkadaşlarıyla anlık olarak paylaşabilecekler” dedi.

Bütün bu özellikler Android ve iOS’te kullanılabilecekler. Kullanmaya başlamak için Viber uygulamanızı güncellemeniz yeterli olacaktır.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox