Viber görüntülü mesajlaşma uzantısını kullanıma sunuyor

Date:

Viber’ın yeni güncellemesi görüntülü mesaj gönderebilme imkanı sunuyor

Viber’da görüntülü mesaj teknolojisine ayak uydurdu.

Viber, kısa görüntülü mesaj paylaşma özelliğinin yanında,  Giphy ve Wikipedia gibi üçüncü taraf servislerle entegre edilmiş uygulamaları ve yeniden tasarlanmış ikonları arkadaş listenizdekilerle paylaşabilmenize imkan veren yeni bir güncellemeyi bugün itibariyle kullanıma sunuyor.

En belirgin değişiklikle başlayalım haydi:  Sadece tek bir tıklama ile arkadaş listenizle paylaşabileceğiniz 30 saniyelik bir video kaydı oluşturabilirsiniz.

Bu yeni özellik sohbet penceresi içerisinde yer almaktadır ve sesli mesaj butonuna basmak suretiyle bu yeni özelliğe erişilebilir. Fakat bunu yapmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Videolar 30 saniye ile sınırlandırılmışlardır ve dairesel bir şablon içerisinde yayına alınırlar. Bununla birlikte Snapchat’in aksine, bu mesajların kullanım dışı olmaları gibi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Viber aynı zamanda üçüncü taraf servislerle entegrasyon çalışmalarına da devam ediyor. Bu entegrasyonlar  Giphy, Wikipedia, TheMovieDB (IMDB’nin dolar versiyonu olduğunu sanıyorum) ve aynı zamanda ViberStickers gibi servisleri kapsayacak.  Bu servislere ulaşmak için kullanmak istediğiniz servisin başına @ ikonu ekleyin (tıpkı sticker’larda olduğu gibi @stickers).

 

Viber Ceo’su Michael Shmilov “Sohbet Uzantılarının eklenmesi ile insanlar artık harici servislere doğrudan sohbet ekranlarından ulaşabilecek ve içeriği arkadaşlarıyla anlık olarak paylaşabilecekler” dedi.

Bütün bu özellikler Android ve iOS’te kullanılabilecekler. Kullanmaya başlamak için Viber uygulamanızı güncellemeniz yeterli olacaktır.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...