Drone ile kayak keyfi

Neistat son videosunda drone yardımı ile snowboard yapıyor

Bir YouTube üyesi ve CNN çalışanı olan Casey Neistat, vlogging’ten ayrılmış olabilir fakat video yapımını bırakmış değil.  Son tatil video’su her zamankinden daha fazla ilgi topluyor. Bu video’da özel olarak tasarlanmış büyük bir drone, yetişkin bir insanın çevresinde uçuş yapabiliyor ve bu kişiyi taşıyabiliyor (Video’daki kişi, snowboard yapmakta olan Neistat’tır).

Neistat bu drone’un, proje için satın alınabilecek başka bir drone bulunamayınca, bir yıllık bir çalışma sonrasında, çekimi yapılan bu video görüntüsü için özel olarak tasarlandığını söyledi. Drone 16-motor’lu ağır bir makine olma özelliğine sahip. Bu ölçülerde olması, bir insan ağırlığını taşıyabilmesi için gerekli olduğunu gösteriyor.

Her ne kadar daha önce insan taşıyan drone’ları gördüysek de Neistat’ın son ürünü, daha önceki gösterimlerde bulunmayan pratik kullanım özelliği sunuyor.

Video çekiminin büyük bir bölümü Neistat’ın daha önceki çekimlerinin büyük oranda benzeri. Zira daha önce yaptığı çekimlerde Neistat, bir araba tarafından çekilirken snowboard yapıyordu. Bu seferki çekimde ise araba yerine drone kullanılmış. Neistat’ın havada yaklaşık 25 feet yüksekliğe kaldırılarak drone yardımı ile yaptığı bu snowboard çekimi, en etkileyici çekimlerinden biri oldu.

OKU ►  Galaxy Note 8, piyasaya çıkmaya hazırlanıyor
OKU ►  Gökyüzünü dolduracak sayıda İHA kontrolü nasıl yapılacak?

Samsung’un etkin sponsorluğunda sunulmuştur

Neistat video’nun sonunda izleyicilere çekimin Samsung tarafından büyük oranda sponsor edildiğini belirtiyor. Samsung’un Gear 360 kamerası filmin bir kısmının yapımında kullanılmanın yanı sıra video çekiminde oldukça etkili birkaç görüntü sunuyor. Bu videodan ayrı olarak Samsung kamera ile yapılmış 360 derece çekimler içeren diğer bir kaydın bugün ilerleyen saatlerde siteye yüklenmesi bekleniyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox