Drone ile kayak keyfi

Date:

Neistat son videosunda drone yardımı ile snowboard yapıyor

Bir YouTube üyesi ve CNN çalışanı olan Casey Neistat, vlogging’ten ayrılmış olabilir fakat video yapımını bırakmış değil.  Son tatil video’su her zamankinden daha fazla ilgi topluyor. Bu video’da özel olarak tasarlanmış büyük bir drone, yetişkin bir insanın çevresinde uçuş yapabiliyor ve bu kişiyi taşıyabiliyor (Video’daki kişi, snowboard yapmakta olan Neistat’tır).

Neistat bu drone’un, proje için satın alınabilecek başka bir drone bulunamayınca, bir yıllık bir çalışma sonrasında, çekimi yapılan bu video görüntüsü için özel olarak tasarlandığını söyledi. Drone 16-motor’lu ağır bir makine olma özelliğine sahip. Bu ölçülerde olması, bir insan ağırlığını taşıyabilmesi için gerekli olduğunu gösteriyor.

Her ne kadar daha önce insan taşıyan drone’ları gördüysek de Neistat’ın son ürünü, daha önceki gösterimlerde bulunmayan pratik kullanım özelliği sunuyor.

Video çekiminin büyük bir bölümü Neistat’ın daha önceki çekimlerinin büyük oranda benzeri. Zira daha önce yaptığı çekimlerde Neistat, bir araba tarafından çekilirken snowboard yapıyordu. Bu seferki çekimde ise araba yerine drone kullanılmış. Neistat’ın havada yaklaşık 25 feet yüksekliğe kaldırılarak drone yardımı ile yaptığı bu snowboard çekimi, en etkileyici çekimlerinden biri oldu.

Samsung’un etkin sponsorluğunda sunulmuştur

Neistat video’nun sonunda izleyicilere çekimin Samsung tarafından büyük oranda sponsor edildiğini belirtiyor. Samsung’un Gear 360 kamerası filmin bir kısmının yapımında kullanılmanın yanı sıra video çekiminde oldukça etkili birkaç görüntü sunuyor. Bu videodan ayrı olarak Samsung kamera ile yapılmış 360 derece çekimler içeren diğer bir kaydın bugün ilerleyen saatlerde siteye yüklenmesi bekleniyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...