Vine tarih mi oluyor, yoksa dönüşüm mü yaşıyor?

Vine tamamen kapatılacakmı, yoksa dönüşüm mü yaşıyor?

Vine, kapatılacağını açıkladığında internet kullanıcıları oldukça üzülmüştü, ancak firma, uygulamanın sosyal ağ olarak değil, sadece video uygulaması olarak devam edeceğini duyurdu.

Ocak ayından itibaren, Vine uygulaması 6 saniyelik videolar yapabileceğiniz bir kamera uygulamasına dönüşüyor.

Kaydettiğiniz videoları direkt olarak Twitter üzerinden ya da telefonunuza kaydedip diğer platformlarda paylaşabilirsiniz.

Bu değişimin aslında hem iyi hemde kötü yanları var

İyi tarafı Vine’ı video çekmek için kullananlar o bildikleri, sevdikleri uygulamaya devam edecek. Kötü yanı ise, Vine’ı hem sosyalleşmek, hem de video çekmek için kullananlar artık uygulamayı kullanmayacağa benziyor. Ancak yine de bu değişim, programın tamamen kapatılmasından iyidir.

Uygulamanın çekiciliğini kaybetmemesi için Vine subreddit’in bütün yayınları tek bir kaynakta toplaması bizim için hiç şaşırtıcı olmaz. Ve eğer şanslıysak, Twitter, tüm videoları tek bir yerde bulabileceğimiz kendine ait bir Vine kategorisi oluşturur. Şu anda Twitter zaten Periscope canlı yayınları ile bütünleşmiş durumda. Buna bir de Vine’ları eklemek çok da zor olmamalı.

OKU ►  Youtube yalan haberlere savaş açtı
OKU ►  IKEA'nın sesinizi duyan akıllı aydınlatma sistemi

Vine’ın kendine has paylaşım kuralları olduğundan bunların hepsi şu an için birer varsayım. Fakat ben şahsen Twitter’ın bizi yanıltmayacağından umutluyum.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox