Walmart, Amazon’un bakkalına karşı makineleştirilmiş bakkal denemeleri yapıyor

Date:

Dünya çapında şubeleri olan Amerikan perakende satış şirketi Walmart, Amazon’un bakkaliye alışverişleri için çevrimiçi sipariş verilebilen servisine rakip olma arayışları içerisinde.

Walmart çevrimiçi siparişlerinizi günün ve haftanın herhangi bir saatinde almanızı sağlayan Oklahoma City’deki makineleştirilmiş bir büfeyi test ediyor. Park edip siparişleri getirecek olan çalışanı beklemek yerine bir kod vasıtası ile otomatik büfenin siparişi otomatik olarak kutuların içine koyulması kadar bekleniyor. Verilen sipariş en az 30 dolar olması gerekiyor. Ancak başka bir özel ücret ya da sınırlama yok. Pazar günü geç saatlerde yiyecek alışverişi yapmaya ihtiyaç duyanlar için iyi haber.

ABD’de bu otomatik büfelerden daha fazla görülüp görülmeyeceği geri bildirimlere bağlı olacak. Walmart şu anda İngiltere’de buna benzer bir konsept üzerinde deneme yapıyor. Aynı zamanda da ABD genelindeki 5 ilde (Atlanta, Bentonville, Detroit, Houston ve Releigh) Pickup Towers isminde otomat benzeri sistemlerle denemeler yapmakta.

Dünya çapında şubeleri olan Amerikan perakende satış şirketi Walmart, Amazon’un bakkaliye alışverişleri için çevrimiçi sipariş verilebilen servisine rakip olma arayışları içerisinde.

Walmart bu girişimleriyle yükselmesi hiç de şaşırtıcı olmayacak. Amazon ilk kez arabayla gidip bakkaliye ürünlerinizi alınabilecek merkezleri kurmuştu ve şu anda Amazon Fresh Pickup olarak bilinen sistemin önderi. Amazon ile Walmart arasındaki fark ise Amozon’da siparişleri getiren bir çalışan var fakat Walmart’ta işler tamamen otomatik yani ortada sadece makineler var. Amazon’un daha hızlı alışveriş yapılma ihtimaline karşı müşterilerini çekmek için atılımlar yapması Walmart için risk söz konusu.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...