Walmart, Amazon’un bakkalına karşı makineleştirilmiş bakkal denemeleri yapıyor

Dünya çapında şubeleri olan Amerikan perakende satış şirketi Walmart, Amazon’un bakkaliye alışverişleri için çevrimiçi sipariş verilebilen servisine rakip olma arayışları içerisinde.

Walmart çevrimiçi siparişlerinizi günün ve haftanın herhangi bir saatinde almanızı sağlayan Oklahoma City’deki makineleştirilmiş bir büfeyi test ediyor. Park edip siparişleri getirecek olan çalışanı beklemek yerine bir kod vasıtası ile otomatik büfenin siparişi otomatik olarak kutuların içine koyulması kadar bekleniyor. Verilen sipariş en az 30 dolar olması gerekiyor. Ancak başka bir özel ücret ya da sınırlama yok. Pazar günü geç saatlerde yiyecek alışverişi yapmaya ihtiyaç duyanlar için iyi haber.

ABD’de bu otomatik büfelerden daha fazla görülüp görülmeyeceği geri bildirimlere bağlı olacak. Walmart şu anda İngiltere’de buna benzer bir konsept üzerinde deneme yapıyor. Aynı zamanda da ABD genelindeki 5 ilde (Atlanta, Bentonville, Detroit, Houston ve Releigh) Pickup Towers isminde otomat benzeri sistemlerle denemeler yapmakta.

OKU ►  Hugging Face yapay erkek arkadaşınız olmak istiyor

Dünya çapında şubeleri olan Amerikan perakende satış şirketi Walmart, Amazon’un bakkaliye alışverişleri için çevrimiçi sipariş verilebilen servisine rakip olma arayışları içerisinde.

Walmart bu girişimleriyle yükselmesi hiç de şaşırtıcı olmayacak. Amazon ilk kez arabayla gidip bakkaliye ürünlerinizi alınabilecek merkezleri kurmuştu ve şu anda Amazon Fresh Pickup olarak bilinen sistemin önderi. Amazon ile Walmart arasındaki fark ise Amozon’da siparişleri getiren bir çalışan var fakat Walmart’ta işler tamamen otomatik yani ortada sadece makineler var. Amazon’un daha hızlı alışveriş yapılma ihtimaline karşı müşterilerini çekmek için atılımlar yapması Walmart için risk söz konusu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox