WannaCry fidye yazılımı Honda fabrikasının kapanmasına sebep oluyor

WannaCry fidye yazılımı, İngiltere’deki bir hastanenin sistemine bulaştığında herkesin dikkatini çekmişti

WannaCry fidye yazılımı hala etkisini gösteriyor ve dolaşmaya devam ediyor. Honda, bilgisayar ağına sızan fidye yazılımından sonra Pazartesi günü Sayama fabrikasını kapatmak zorunda kaldı.  Daha sonra fabrikanın üretimi Salı günü yeniden başladı. WannaCry fidye yazılımı, İngiltere’deki bir hastanenin sistemine bulaştığında herkesin dikkatini çekmişti. Daha sonra hızlı bir şekilde dünyayı sardı ve 150’den fazla ülke etkilendi. Ayrıca Honda gibi Fransız otomobil üreticisi Renault ve FedEx şirketleri de bu saldırıdan etkilenenler arasında.

WannaCry fidye yazılımı, İngiltere’deki bir hastanenin sistemine bulaştığında herkesin dikkatini çekmişti

WannaCray, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından ortaya çıktı ve daha sonra The Shadow Brokers adlı bir bilgisayar korsanı tarafından çalındı. Windows güvenlik açığından faydalanarak piyasaya sürüldü.  ABD yetkilileri Kuzey Koreli bir gruptan şüpheleniyor. WannaCry, Microsoft’un Windows güvenlik güncellemeleri yapılmayan ve eski Windows sürümlerinde etkisini gösteriyor.

Tokyo’nun dışında bulunan Honda’nın Sayama fabrikası her gün yaklaşık 1.000 araç üretmektedir. Bu arabalar arasında da Accord, Odyssey ve Step Wagon modelleri bulunuyor.

OKU ►  Huawei, 4D Touch için başvuruda bulundu

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox