Google, Android Market’i 30 Haziran’da resmen kapatıyor

Google, Android Market’i 30 Haziran’da kapatıyor

Eğer, Android’i en başından beri kullanıyorsanız, mevcut Google Play Store’un daima orada olmadığını biliyor olursunuz. Başlangıçta, Android telefonlarda bulunan “uygulama mağazası”, 2008 yılında piyasaya sürülen Android Market olarak biliniyordu. Android Market’in ilk dört yılında Google, içeriği indirmek için birden fazla mağaza açtı. Uygulamalar ve oyunlar için; Android Market, kitaplar için; Google eBookstore ve müzik için; Google Music vardı.

2012 yılına gelindiğinde ise Google, tüm içerikleri (uygulamalar, müzik, kitaplar, oyunlar vb) içerisine alan, günümüzdeki Google Play Store olarak bilinen bir mağazayı açtı. Bununla birlikte de Google Play Store, Android 2.2 (Froyo) ve sonraki sürümleri olan cihazlarda çalıştı. Bunun anlamı ise, Android 2.1 (Éclair) ve altındaki cihazların hala Android Market’te çalışan cihazlar olması. Play Store, yaklaşık 5 yıldır kullanılabilir durumda fakat Android 2.2 ve sonraki sürümlerle uyumlu halde. Android 2.1 ve daha eski sürümlerle çalışan cihazlar ise Android Market’te esir kaldı.

OKU ►  LG, nihayet V30’un tanıtım tarihini açıkladı!

Google, Android Market’i 30 Haziran’da kapatıyor

Ve, şimdi, Google, eski Android cihazları kullananlar için kötü haberi açıkladı. Google, Android Market’in 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle artık işlev görmeyeceğini belirtti. Android 2.1 piyasaya sürüldükten yaklaşık 7 yıl sonra Android Market olmayacak. Android Market’in kapanmasının teknik kısıtlamalar ve yetersizliklerden dolayı gerçekleştiği açıklandı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox