WhatsApp mesajlarındaki siber saldırı tehlikesi.

WhatsApp içindeki bağlantılara tıklamak, kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakıyor.

Bir röportajda, dünya çapındaki WhatsApp kullanıcılarına anlık mesajlaşma uygulamalarındaki bağlantılara tıklamanın, kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakabileceği konusunda uyarıda bulunuldu. The Sun gazetesinde yer alan röportaja göre bilgisayar korsanları insanları cazip hale getirilmiş tuzak websitelere çekmek için basit hileler kullanıyor, ve sonra da onları soyup soğana çeviriyorlar.

WhatsApp’ın yeni piyasaya sürdüğü görüntülü arama özelliği, dolandırıcıların insanları kendi tuzak sitelerine çekmek için yem olarak kullanmaları noktasında avantaj sağlamış oldu. WhatsApp’ta paylaşılan görüntülü arama özelliğini yüklemede kullanılan bağlantılar, kullanıcıları zararlı web sitelerine yönlendiriyor.

Röportajda “Eğer herhangi bir fonksiyonu aktif hale getirmek için bir web sitesine gitmenizi isteyen e-posta alacak olursanız, bu bağlantıya kesinlikle tıklamamanız gerektiğini bilin. Bu tehlikeli sayfalara yönlendirilmeye çalışılan herhangi biri eğer bağlantılara tıklar ve sayfalara giriş yaparsa, bunun sonucunda dijital hırsızlar tarafından hedefe alınmış olabilir” şeklinde açıklama yapıldı.

OKU ►  Google’dan internet trollerine karşı yeni araç 'Perspective'

WhatsApp mesajlarındaki istenmeyen linklerden siber saldırı tehlikesi.

Anlık mesajlaşma uygulamalarında dolaşan bağlantılara tıklamak kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakabilir.

WhatsApp, dünya çapındaki kullanıcıları için görüntülü arama özelliğini devreye soktuğunu bildirdi. Bu özellik, Android, iOS ve Windows gibi bütün platformlarda kullanılabilecek. Herhangi bir kullanıcının bu özelliği yüklemek için başka bağlantılar üzerinden yükleme yapması gerekmiyor. AppStore ya da PlayStore gibi uygulamalar, WhatsApp’ın yeni özelliğini güncellemek için gerekli yüklemelerin yapılabilecekleri yegane yerler.

OKU ►  Bedava internet yaygarası yapan WhatsApp aldatmacasına dikkat

WhatsApp dünya çapında 50 farklı dili destekliyor. Her gün dünya çapında 100 milyon civarında arama yapılıyor. Görüntülü arama özelliği ile WhatsApp şimdi Microsoft’un sahip olduğu Skype ve Google’in Duo uygulamaları ile rekabet edebilecek.

Bu tuzaklardan biri de son zamanlarda popüler mesajlaşma uygulamaları arasında gezinen, bağlantıya tıklanıldığında  ‘WhatsApp Gold’ isimli daha gelişmiş özelliklere sahip bir uygulamayı edinebileceğinizi iddia eden ve gerçekle hiçbir ilgisi bulunmayan söylentiden ibaret.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox