WhatsApp'tan IOS'un fotoğraf ve video albümlerine filtre özelliği Ekstra olarak cevaplama kısayolları Hızlı mesajlaşma söz konusu olduğunda Whatsapp'ın eline su dökecek bir uygulama henüz yok. Ancak kamera konusunda kabul etmeliyiz ki Facebook Messenger ve anlık Skype'nin gerisinde kalarak bir risk alıyor. Facebook'a ait olan Whatsapp, görsellerini diğer platformlardaki rakiplerine yaklaştıracakyeni bir fotoğraf özelliği getirdi. Bu fotoğraf özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Whatsapp yeniğin odağını fotoğrafa doğru çekiyor. İlk olarak söylemek gerekiyor ki milyarın üzerinde kullanıcı renkli filtreleri kullanıyor. Şimdi Whatsapp kullanıcıları artık bir filtre ile fotoğraf, video ya da GIF'lerini düzenleyebilirler. Şimdilik Whatsapp'ta pop, siyah beyaz, cool, chrome ve film olmak üzere beş adet fitre bulunmakta.Bir filtre eklemek için istediğiniz bir görüntüyü veya video klibi yukarı doğru hızlıca kaydırıp, fitre seçiminizi yapmanız yeterli. Şimdi sırada albümler var. Albümlerin herhangi birinden dört veya daha fazla fotoğraf ,video aldığınızda, resimler otomatik olarak kaydırılabilir bir albüme eklenecektir. Size bu şekilde bir fotoğraf treni oluşturulmuş oluyor. Bunun yanında iOS ayrıca size cevaplama kısayollarını da getiriyor. Bu özellikle akıllı telefonunuza gelen iletiye cevap vermek için yalnızca hızlı bir şekilde sağa kaydırmanız yeterli. Eğer bir iş ya da grup görüşmesindeyseniz ve hem katılımcılara hem de telefonunuza gelen iletilere cevap vermeniz mümkün. Tğm toplantı bitip mesajlarınıza geri döndüğünüzde karışıklık içinde kaybolmaktansa ,doğrudan mesajlarınıza kısayollarla cevap verebilirsiniz. Whatsapp şimdilik bu yeni uygulamaların yalnızca iOs'ta sağlandığını ancak Android için Google platformuna getirmesi gerektiğini ifade etti. Görünen o ki Android kullanıcıları bir süre bekleyebilir.

WhatsApp içindeki bağlantılara tıklamak, kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakıyor.

Bir röportajda, dünya çapındaki WhatsApp kullanıcılarına anlık mesajlaşma uygulamalarındaki bağlantılara tıklamanın, kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakabileceği konusunda uyarıda bulunuldu. The Sun gazetesinde yer alan röportaja göre bilgisayar korsanları insanları cazip hale getirilmiş tuzak websitelere çekmek için basit hileler kullanıyor, ve sonra da onları soyup soğana çeviriyorlar.

WhatsApp’ın yeni piyasaya sürdüğü görüntülü arama özelliği, dolandırıcıların insanları kendi tuzak sitelerine çekmek için yem olarak kullanmaları noktasında avantaj sağlamış oldu. WhatsApp’ta paylaşılan görüntülü arama özelliğini yüklemede kullanılan bağlantılar, kullanıcıları zararlı web sitelerine yönlendiriyor.

Röportajda “Eğer herhangi bir fonksiyonu aktif hale getirmek için bir web sitesine gitmenizi isteyen e-posta alacak olursanız, bu bağlantıya kesinlikle tıklamamanız gerektiğini bilin. Bu tehlikeli sayfalara yönlendirilmeye çalışılan herhangi biri eğer bağlantılara tıklar ve sayfalara giriş yaparsa, bunun sonucunda dijital hırsızlar tarafından hedefe alınmış olabilir” şeklinde açıklama yapıldı.

WhatsApp mesajlarındaki istenmeyen linklerden siber saldırı tehlikesi.

Anlık mesajlaşma uygulamalarında dolaşan bağlantılara tıklamak kullanıcıları siber saldırılara karşı savunmasız bırakabilir.

WhatsApp, dünya çapındaki kullanıcıları için görüntülü arama özelliğini devreye soktuğunu bildirdi. Bu özellik, Android, iOS ve Windows gibi bütün platformlarda kullanılabilecek. Herhangi bir kullanıcının bu özelliği yüklemek için başka bağlantılar üzerinden yükleme yapması gerekmiyor. AppStore ya da PlayStore gibi uygulamalar, WhatsApp’ın yeni özelliğini güncellemek için gerekli yüklemelerin yapılabilecekleri yegane yerler.

OKU ►  Bakın bu makarna nasıl kendiliğinden şekil alıyor

WhatsApp dünya çapında 50 farklı dili destekliyor. Her gün dünya çapında 100 milyon civarında arama yapılıyor. Görüntülü arama özelliği ile WhatsApp şimdi Microsoft’un sahip olduğu Skype ve Google’in Duo uygulamaları ile rekabet edebilecek.

Bu tuzaklardan biri de son zamanlarda popüler mesajlaşma uygulamaları arasında gezinen, bağlantıya tıklanıldığında  ‘WhatsApp Gold’ isimli daha gelişmiş özelliklere sahip bir uygulamayı edinebileceğinizi iddia eden ve gerçekle hiçbir ilgisi bulunmayan söylentiden ibaret.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here