Maserati’nin iki koltuklu elektrikli arabası Alfieri 2020’de geliyor.

Date:

Maserati ilk elektrikli arabasını 2020’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Artık şimdi bu arabanın görünümünün nasıl olacağına dair tam bir bilgiye sahibiz. Firmanın Just-Auto’ya yaptığı açıklamada firmanın ilk olarak Genova’da 2014 yılında yapılan otomobil gösteriminde sunulan iki koltuklu konsepti olan Alfieri’nin elektrikli  çalışan versiyonu olacağı belirtildi.

Haberde resmi görülen ve V6 motoruyla üretilecek olan Alfieri, “911’e rakip olarak tasarlanıyor fakat daha büyük bir araba olacak” diyen Peter Denton, “bu modelin daha çok Jaguar’ın F-Tipine benzeyeceğini” belirtti.

Maserati ilk elektrikli arabasını 2020’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Maserati Firması, ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Alfieri’nin benzinli  modelinin 2019’da satışına devam edileceğini belirtti. Orjinalinde V8 olacağı düşünülen bu model, firmanın çevresel gerekleri karşılamak amacıyla daha küçük bir motor kullanmaya karar vermesi ile değişikliğe uğradı. Elektrikli modelinin performansı ya da fiyatı ile ilgili henüz bir detay bulunmamakla birlikte, İtalyan yapımı olması nedeni ile, oldukça yüksek performanslı ve yeterli dayanıklılıkta olacağını tahmin edebiliriz.

Maserati ilk elektrikli arabasını 2020’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Maserati’nin üyesi olduğu Fiat ailesi, Elektrikli araç endüstrisine karşı isteksiz bir üretici.

CEO Sergio Marchionne’nin Car Magazine’a yakın zamanda yapmış olduğu açıklamada “Tesla’nın ekonomik modeline dair nasıl bir çalışma yapılabileceğini hakkında fikrim yok. Fakat Elon Musk’ın firmasının Fiat ya da Maserati’nin yapamayacağını yapabilecek olmasının da bir önemi yok. Bununla birlikte araç 2020 yılında piyasaya çıkacak ve bu zamana kadar çok şey değişebilir. 3 yıl önce kim Tesla’nın elektrikli modeli için 400.000’e yakın ön sipariş alabileceğini düşünürdü? Ya da Volkswagen dizel üretimden elektrikli üretime geçiş yapacağını?” diye söyledi.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...