Maserati’nin iki koltuklu elektrikli arabası Alfieri 2020’de geliyor.

Maserati ilk elektrikli arabasını 2020’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Artık şimdi bu arabanın görünümünün nasıl olacağına dair tam bir bilgiye sahibiz. Firmanın Just-Auto’ya yaptığı açıklamada firmanın ilk olarak Genova’da 2014 yılında yapılan otomobil gösteriminde sunulan iki koltuklu konsepti olan Alfieri’nin elektrikli  çalışan versiyonu olacağı belirtildi.

Haberde resmi görülen ve V6 motoruyla üretilecek olan Alfieri, “911’e rakip olarak tasarlanıyor fakat daha büyük bir araba olacak” diyen Peter Denton, “bu modelin daha çok Jaguar’ın F-Tipine benzeyeceğini” belirtti.

Maserati ilk elektrikli arabasını 2020’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Maserati Firması, ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Alfieri’nin benzinli  modelinin 2019’da satışına devam edileceğini belirtti. Orjinalinde V8 olacağı düşünülen bu model, firmanın çevresel gerekleri karşılamak amacıyla daha küçük bir motor kullanmaya karar vermesi ile değişikliğe uğradı. Elektrikli modelinin performansı ya da fiyatı ile ilgili henüz bir detay bulunmamakla birlikte, İtalyan yapımı olması nedeni ile, oldukça yüksek performanslı ve yeterli dayanıklılıkta olacağını tahmin edebiliriz.

OKU ►  Türk Yapımı Mobil Oyun : Mission Helicopter

Maserati ilk elektrikli arabasını 2020’de satmaya başlayabileceğini söyledi.

Maserati’nin üyesi olduğu Fiat ailesi, Elektrikli araç endüstrisine karşı isteksiz bir üretici.

CEO Sergio Marchionne’nin Car Magazine’a yakın zamanda yapmış olduğu açıklamada “Tesla’nın ekonomik modeline dair nasıl bir çalışma yapılabileceğini hakkında fikrim yok. Fakat Elon Musk’ın firmasının Fiat ya da Maserati’nin yapamayacağını yapabilecek olmasının da bir önemi yok. Bununla birlikte araç 2020 yılında piyasaya çıkacak ve bu zamana kadar çok şey değişebilir. 3 yıl önce kim Tesla’nın elektrikli modeli için 400.000’e yakın ön sipariş alabileceğini düşünürdü? Ya da Volkswagen dizel üretimden elektrikli üretime geçiş yapacağını?” diye söyledi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox