WhatsApp, iletişim detaylarınızı değiştirirken

Yapılan çalışma ile can sıkıcı bir sorun giderilecek

WhatsApp, iletişim detaylarınızı değiştirirken yaşadığınız güçlüğü kısmen giderecek yeni bir özelliğin tasarımı üzerinde bazı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Mesajlaşma uygulaması yakında adres defterinizde bulunan herkese telefon numaranızı değiştirdiğinize dair bir mesaj göndererek sizi bir nebze olsun rahatlatacak bir çalışmaya imza atacak.

Bu özellik @WABetaInfo isimli kullanıcı tarafından WhatsApp’ın Windows Phone ve Windows 10 Mobile versiyonlarındaki  beta sürümünde tespit edildi.

OKU ►  WhatsApp dijital ödeme servisini başlatıyor

‘Numara Değiştirme’ özelliği yeni numaranızı tüm irtibat listenizle, sadece sohbetiniz olan kişilerle paylaşmanıza olanak sağladığı gibi, hiç kimseyle de paylaşmama gibi bir seçeneği de kullanıma sunuyor.

Bununla birlikte yapmış olduğunuz seçimden bağımsız olarak üyesi olduğunuz herhangi bir grup sohbetinde yeni numaranız otomatik olarak bildirilecek ve böylece bir arkadaşınızdan grup yöneticisine yeni numaranızı eklemesini ve eskisini çıkarmasını istemek gibi yorucu işlerle uğraşmaktan kurtulacaksınız.

Beta sürümdeki özelliklerin uygulamanın tam sürümüne geleceğine dair bir garanti bulunmamakla birlikte ‘Numara Değişikliği’ özelliği, WhatsApp’ın en irrite edici eksikliklerinden birine işaret ediyor.

Eğer denemelerden olumlu tepkiler alınacak olursa, bu özelliğin daha geniş anlamda kullanıma sunulmaması için pek sebep görünmüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here