Google Hire

Etkin iş ve işçi bulma aracı

Görünen o ki Google, GreenHouse, Jobvite ve diğer servislerle kıyasıya mücadeleye hazırlanıyor. Online arama devi, firmaların iş pozisyonlarını gönderebilecekleri, ve aynı zamanda başvuru kabulü ve yönetimi yapabilecekleri bir servis olan Google Hire ’ı kullanıma sunacak.

Google Hire henüz resmi olarak duyurulmamış olmakla birlikte, giriş sayfası herkese görünür olan servisin diğer uygulamaları henüz kullanıma açılmamış. Şu an itibariyle sayfanın ne  zaman hizmete gireceği ile ilgili olarak bir açıklama yapılmış değil. Bununla birlikte websitesinin halihazırda açık olmasından hareketle çok fazla beklemeyeceğimiz sonucuna varabiliriz.

OKU ►  Google, Vive ve Oculus geliştiricisini istihdam ediyor

Axios dergisine göre halen birkaç firma Google ile birlikte çalışma yapıyor ve yeni platformu test ediyorlar. Medisas, Poynt, DramaFever, SingleHop ve CoreOS bu firmalar arasında yer alıyor.

Firma, kurumsal işletme kapasitesini Google Hire’ın yardımı ile daha da genişletmeyi planlıyor. Bu proje, Google’ın 2015 yılında satın almış olduğu Bepop isimli firmanın kurucusu olan Diane Green’in yönettiği ‘Google enterprise and cloud division’ın bir parçası.

Eğer yeni bir iş için bakınıyorsanız, yakın bir tarihte aramalarınızı Google Hire’da gerçekleştirebileceksiniz. Bu piyasada halen oldukça fazla sayıda firma yer alıyor. Bu sebeple Google hem firmalara, hem de iş arayanlara hayatlarını daha kolaylaştıracak yeni ve farklı bir şeyler sunmak zorunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here