Google Hire işverenle işçiyi bir araya getiriyor

Date:

Etkin iş ve işçi bulma aracı

Görünen o ki Google, GreenHouse, Jobvite ve diğer servislerle kıyasıya mücadeleye hazırlanıyor. Online arama devi, firmaların iş pozisyonlarını gönderebilecekleri, ve aynı zamanda başvuru kabulü ve yönetimi yapabilecekleri bir servis olan Google Hire ’ı kullanıma sunacak.

Google Hire henüz resmi olarak duyurulmamış olmakla birlikte, giriş sayfası herkese görünür olan servisin diğer uygulamaları henüz kullanıma açılmamış. Şu an itibariyle sayfanın ne  zaman hizmete gireceği ile ilgili olarak bir açıklama yapılmış değil. Bununla birlikte websitesinin halihazırda açık olmasından hareketle çok fazla beklemeyeceğimiz sonucuna varabiliriz.

[irp posts=”12513″ name=”Google, Vive ve Oculus geliştiricisini istihdam ediyor”]

Axios dergisine göre halen birkaç firma Google ile birlikte çalışma yapıyor ve yeni platformu test ediyorlar. Medisas, Poynt, DramaFever, SingleHop ve CoreOS bu firmalar arasında yer alıyor.

Firma, kurumsal işletme kapasitesini Google Hire’ın yardımı ile daha da genişletmeyi planlıyor. Bu proje, Google’ın 2015 yılında satın almış olduğu Bepop isimli firmanın kurucusu olan Diane Green’in yönettiği ‘Google enterprise and cloud division’ın bir parçası.

Eğer yeni bir iş için bakınıyorsanız, yakın bir tarihte aramalarınızı Google Hire’da gerçekleştirebileceksiniz. Bu piyasada halen oldukça fazla sayıda firma yer alıyor. Bu sebeple Google hem firmalara, hem de iş arayanlara hayatlarını daha kolaylaştıracak yeni ve farklı bir şeyler sunmak zorunda.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...