WhatsApp uygulamasına beklenen özellik geldi!

WhatsApp’ta mesajı geri alma özelliği aktif hale geliyor

Son dönemde yaptığı yeniliklerle mesajlaşma uygulamaları arasında arayı açan WhatsApp, daha önce duyurduğu fakat aktif hale getirmediği mesajı geri alma özelliğini aktif hale getireceğini açıklama yaparak belirtti. Ülkemizde ve diğer ülkelerde SMS ile mesajlaşarak iletişim sağlayanlar için ücretsiz ve çok daha kullanışlı bir seçenek sunan WhatsApp artık böyle gönderilen mesajların geri alınmasını sağlayacak. “Yanlışlıkla kuzenim yazmış” yalanlarına maruz kalınmayacak.

Sitesinde sıkça sorulan sorular sayfasını güncelleyen şirket iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında gönderilen bir mesajın nasıl geri alınacağını açıkladı. Bu gönderilen mesajı geri al özelliğinin tabiki de bir kısıtlaması var. Gönderilen mesajı geri almak için en fazla 5 dakikanız var. Aksi takdirde mesajı geri alamıyorsunuz. Aman dikkat! Sadece 5 dakika unutmayın! Mesajı geri almayı başarıp başarmadığınızı ise “mesaj geri alında” ibaresini gördüğünüzde anlayabiliyorsunuz. Özellik çok yakında yeni bir güncelleme ile aktif hale gelecek.

OKU ►  Qualcomm, yeni orta seviye işlemcisi Snapdragon 450’yi duyurdu

Geri alma özelliğini nasıl mı kullanacaksınız?

Android’de mesaja dokunup basılı tutun, ardından Menü tuşuna > Geri Al’a dokunun.

iPhone ve Windows Phone’da, mesaja dokunup basılı tutun, ardından Geri Al’a dokunun.

WhatsApp’ta mesajı geri alma özelliği aktif hale geliyor

Dikkat : İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone ya da Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekiyor. Siz ve alıcınız Android, iPhone ya da Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox