Julian Assange, karışıklık sayesinde kıymetlerinin anlaşıldığını ifade etti

Julian Assange, karışıklık sayesinde kıymetlerinin anlaşıldığını ifade etti

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, Londra’daki Ekvator Büyükelçiliği’ndeki saklanırken başladığı sessizliğine ara verdi. Uydu aracılığıyla Avusturalya’nın Sydney kentinde yaptığı soru & cevap sırasında “sahte haberleri” öven Assange, kendi organizasyonunu savundu ve geleneksel medya kuruluşlarını “silah gibi metinler yayınlayan fırsatçı keskin nişancılar” olarak nitelendirdi.

“Sahte haberler yayılmaya başlayınca bunları en başta neo-liberal basın dağıttı. Bunun nereye gittiğini gayet iyi görebildim ve açıkçası bundan mutluyum” şeklinde açıklama yapan Assange, “WikiLeaks bu sahte haberlerin yayılmasından mutlu çünkü bizim organizasyonumuzun doğruluk konusunda hatasız bir geçmişi olduğu anlaşıldı” dedi.

Assage WikiLeaks’i anlatmak için, “güvenebileceğiniz harikulade bir kütüphane” kelimelerini tercih etti. Assange, “Bence WikiLeaks’in asıl güzelliği bir bilgi denizi olması. Bu hazine, gerçek İskenderiye Kütüphanesiyle eş değer” şeklinde konuştu.

OKU ►  ‘Google Asistant’ ile kişi bilgilerinizi artık kolayca paylaşabilirsiniz

WikiLeaks, her bilginin kamuya açık olmasının asıl doğru olduğunu iddia eden bir organizasyon. Kaynaklarını da bu konuda kullanan WikiLeaks, siyasetçilerden, sanatçılara ve hatta hükümetlere kadar gizli bilgileri yayınlamasıyla ünlü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here