Windows 10’da yüksek performanslı Oyun Modu

Date:

Windows 10 oyun modu oyunlardaki performansınızı arttıracak

Microsoft, Windows 10 Creators Update’in oyun özellikleri ile ilgili büyük yaygara koparmıştı. Ve şimdi bu özellikleri kullanıma sunmak üzere… Ki bunlardan bazıları şimdiye kadar gizli tutulan şeyler. Firma, hakkında büyük oranda bilgi sahibi olunmayan Windows 10 Oyun Modu’nun,  Insider gösteriminin bir parçası olarak bu hafta içerisinde yayınlanacağını bildirdi. Yapılan bu geliştirme, sonraki sürümler yayınlanıncaya kadar tam fonksiyonlu olmayacak fakat yine de Microsoft oyun modunun ne olduğu konusuna bir nebze olsun ışık tutmuş oldu: Bu mod, bilgisayarınızı uygun şekilde ayarlayarak oyun performansınızı artıracak. Söz konusu mod, hem eski Windows oyunlarını (win32) ve hem de modern başlıklı oyunları (UWP) oynamanıza yardımcı olabilecek. Böylece bir fark algılayabilmek için ne oynadığınızla ilgili titiz davranmak durumunda kalmayacaksınız. Microsoft yakında konuyla ilgili daha fazla bilgiye erişeceğimizi söylüyor.

Yükseltmenin İçeriği

Konuyla ilgili haberler, Microsoft’un Xbox One ve Windows 10’u ilgilendiren yükseltmelerle ilgili detay bilgileri bugünlerde geldi. ‘Baked-in Beam’ olarak bilinen canlı yayın özelliği her iki platformun da cazibe merkezi olacak. Bu vesileyle her ne oyun oynuyorsanız başkalarıyla paylaşabileceksiniz. Xbox One’da müzik kontrolü ve oyun kaydı ile ilgili her zaman için ulaşılabilir olacak bir rehber göreceksiniz. Aynı zamanda bir başarı takip tahtası ve Cortana ve Gamerscore’un yeni bir görünümü de yükseltme sonrası kullanılabilir özelliklerden bazıları olacak.

[irp posts=”4049″ name=”Windows 10 yeni oyun modunu çıkarıyor”]

Her iki platform da arkadaşlarınızla sosyal ortamda bağlanmanızı, daha sosyal ortam dostu bir aktivite beslemesi edinmenizi, kulüpler ve grup mesajı paylaşımı sevenler için daha iyi araçları ve Killer Instinct, World of Tanks gibi oyunlarda kendi Arena turnuvalarınızı ayarlamanız için bir seçeneği edinmenizi sağlayacak yükseltmeler söz konusu olacak. Eğer beklemeye istekliyseniz (en azından Creators Güncellemesine kadar pek fazla bir şey edinemeyeceksiniz), sabırsızlıkla bekleyeceğiniz çok şey olacak.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...