Windows 10 için akıllı posta kutusu özelliği

Date:

Yenilenmiş posta kutusu ve takvim özelliği 

Outlook uygulamasının iOS ve Android platformlarında gerçekleştirdiği geliştirmeler, Windows 10’daki ‘Posta & Takvim’ uygulamasının yeni birkaç özellikle donatılacağı sinyalini verdi. Böylece masa üstü e-posta yönetimi eskisi gibi gerçekleştirilebilir olacak. Son versiyon, akıllı ‘Odak Posta Kutusu’ ve ek olarak kullanıcıların e-posta zincirleri içerisinde önemli olanlarını ayırt edebilmelerini sağlayacak yeni bir ‘Mention’ sistemi içeriyor.

Outlook’un mobil versiyonlarında olduğu gibi ‘Posta & Takvim’ uygulaması, hangi postaları okuma ya da yanıtlama ihtimaliniz olduğunu öğrenerek, önemli e-postalarınızı ‘Odak Posta Kutusu’ içerisine filtreleyen bir uygulama. Bunların dışındaki her şey ‘Diğerleri’ sekmesinde dosyalanıyor. Filtreler aynı zamanda manuel olarak işaretlenmek suretiyle cımbızlanabiliyor.

‘Mention’ sisteminde kullanıcılar bir e-posta içerisinde @ sembolünü yazarak birbirlerini etiketlemek suretiyle kişi listesini çıkarabilirler. Tıpkı Outlook’un şu andaki web versiyonunda olduğu gibi. Kullanıcıyı seçme işlemi o kişiyi zincire ekler ve isimleri parlak renkte görünür. Böylece adlarının zincirin tam olarak neresinde geçtiğini görebilirler.

Takvim uygulamasında ise akıllı seyahat rezervasyonları ve hazır teslimat hatırlatıcıları mevcuttur. Bu ayarlamalar, e-postalarınıza dayandırılarak yapılır. Aynı zamanda yeni renkli kategoriler ve tatil/spor takvimleri gibi popüler takvimlere kayıt olma imkanı da yer alır.

Microsoft, yeni özelliklerin önümüzdeki birkaç haftalık süreç içerisinde, Office 365  kullanıcılarının ‘Posta & Takvim’ uygulamalarına yansıtılacak. Yakın zamanda ise üçüncü taraf e-posta hesaplarına da benzer özellikler getirilecek.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...