akıllı ‘Odak Posta Kutusu’

Yenilenmiş posta kutusu ve takvim özelliği 

Outlook uygulamasının iOS ve Android platformlarında gerçekleştirdiği geliştirmeler, Windows 10’daki ‘Posta & Takvim’ uygulamasının yeni birkaç özellikle donatılacağı sinyalini verdi. Böylece masa üstü e-posta yönetimi eskisi gibi gerçekleştirilebilir olacak. Son versiyon, akıllı ‘Odak Posta Kutusu’ ve ek olarak kullanıcıların e-posta zincirleri içerisinde önemli olanlarını ayırt edebilmelerini sağlayacak yeni bir ‘Mention’ sistemi içeriyor.

Outlook’un mobil versiyonlarında olduğu gibi ‘Posta & Takvim’ uygulaması, hangi postaları okuma ya da yanıtlama ihtimaliniz olduğunu öğrenerek, önemli e-postalarınızı ‘Odak Posta Kutusu’ içerisine filtreleyen bir uygulama. Bunların dışındaki her şey ‘Diğerleri’ sekmesinde dosyalanıyor. Filtreler aynı zamanda manuel olarak işaretlenmek suretiyle cımbızlanabiliyor.

‘Mention’ sisteminde kullanıcılar bir e-posta içerisinde @ sembolünü yazarak birbirlerini etiketlemek suretiyle kişi listesini çıkarabilirler. Tıpkı Outlook’un şu andaki web versiyonunda olduğu gibi. Kullanıcıyı seçme işlemi o kişiyi zincire ekler ve isimleri parlak renkte görünür. Böylece adlarının zincirin tam olarak neresinde geçtiğini görebilirler.

Takvim uygulamasında ise akıllı seyahat rezervasyonları ve hazır teslimat hatırlatıcıları mevcuttur. Bu ayarlamalar, e-postalarınıza dayandırılarak yapılır. Aynı zamanda yeni renkli kategoriler ve tatil/spor takvimleri gibi popüler takvimlere kayıt olma imkanı da yer alır.

OKU ►  iOS 11’de Fotoğraflar uygulaması yapay zaka desteğiyle fotoğraflarınızı daha iyi hale getiriyor

Microsoft, yeni özelliklerin önümüzdeki birkaç haftalık süreç içerisinde, Office 365  kullanıcılarının ‘Posta & Takvim’ uygulamalarına yansıtılacak. Yakın zamanda ise üçüncü taraf e-posta hesaplarına da benzer özellikler getirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here