Programlanan zamanda kendiliğinden açılan sayfalar

Date:

Bu sekmeler kış uykusuna yatıyor

Sıklıkla başınıza geliyordur : İlgi çeken bir yazıya denk gelirsiniz fakat o an okumak için zamanınız yoktur. Her ne kadar sayfayı yer işaretlerine ekleme seçeneğiniz olsa da, Firefox’un son ‘Test Pilot Deneyi’, ilginizi çeken sayfaların vaktiniz olduğunda tekrar karşınıza çıkmasını sağlayabilir. Henüz deneme aşamasında olan ve ‘ErtelemeSekmeleri’ olarak adlandırılan özellik istediğiniz herhangi bir sekmeyi kapatırken sayfanızda tekrar ne zaman açılmasını istediğinizi soruyor.

[irp posts=”8649″ name=”IoT cihazlarda yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayacak yöntem”]

Yapmanız gereken tek şey simgeye tıklamak ve sonra açılır menüde bulunan seçeneklerden seçmek : sekmenin gün içerisinde daha sonra, ertesi gün, hafta sonu, gelecek hafta ya da gelecek ay görünmesini programlayabilirsiniz. Fakat bunun haricinde aklınızda spesifik bir zaman dilimi varsa, bunu da ilgili yere girebilirsiniz. Erteleme süresi bittiğinde sekme tarayıcınızda görünür olacak ve döndüğünü size bildirecektir.

Son Test Pilot versiyonu aynı zamanda tarayıcı mühendislerine anlık bildirim göndererek  hangi sitelerin çalışıp hangilerinin çalışmadığını bildiren ‘Pulse’ uygulaması ile birlikte geliyor. Bu özellik pek de dikkat çekici olmamakla birlikte her iki özelliği de Test Pilot eklentisini yükleyerek test edebilirsiniz. Bu özellik stabil FireFox versiyonuna ait bir uzantı olduğu için tarayıcının deneysel yapılarına sahip olmasanız da yeni gelecek özelliklerle haşır neşir olma imkanınız olacaktır.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...