Windows Timeline cihazlar arası geçiş

Cortana etkisi

Bugünkü Build etkinliğinde Microsoft, PC, telefon ya da tablette cihazlar arasında kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacak Timeline (Zaman Akışı) adı verilen yeni bir özelliği açıkladı.

Windows, ‘Görev Değiştirici’ sinde özel bir bölüm olacak olan ‘Timeline (Zaman Çizelgesi/Akışı)’ nda kullanıcı uygulamasının geçmişinin kaydını tutacak. İster zamanda geri giderek bir uygulama seçebileceksiniz, isterseniz özel bir proje anahtar kelimesi için arama yapabileceksiniz. ‘Zaman Akışı’nda bir uygulama seçerek açtığınız zaman uygulama en son bıraktığınız yerde açılacak.

Bu yalnızca Windows PC’lerde değil, fakat zaman akışı bilinci taşıyan Cortana sayesinde Microsoft Graph uygulaması kullanarak iOS ve Android cihazlarında da çalışacak. Örneğin; bir uygulamayı görüntülerken bilgisayarınızı kapattığınız zaman Cortana telefon ya da tabletinizde belirecek ve ‘Son Kaldığınız Yerden Devam Etmek İstiyor musunuz’ diye soracak.

Eğer kullanıcı aynı uygulamayı birden fazla cihaza yüklememişse, Cortana bu yüklemeyi yapması için kullanıcıyı yönlendirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here