Xbox One ve Xbox One X sahipleri için indirme boyutu büyük bir sorun olabilir

Xbox One ve Xbox One X sahipleri için indirme boyutu büyük bir sorun olabilir.

4K gereksinimlerinden dolayı Forza Motorsport 7 gibi oyunlarda toplam Xbox One X kurulum boyutlarının 100 GB olması bekleniyor. Xbox hayranları, bu dev gibi yükleme boyutlarının Xbox One ve Xbox One S’e çok yavaş yükleneceğinden endişe duyuyor.

Neyse ki, Microsoft’un sözcüsü Stevivor böyle bir şeyin olmayacağını söyledi. Microsoft’un sözcüsü, “Xbox One X’in piyasaya sürülmesiyle birlikte oyun içeriğiyle ilgili olarak amacımız doğru güncellemeleri doğru konsola sunmaktır” dedi.

“Böylece, oyunları oynadığımız televizyondan bağımsız olarak, 4K güncellemeleri Xbox One X’e indirilecek ve standart 1080p güncellemelerin ise Xbox One S’e indirilecek.”

Ayrıca, Microsoft geliştiricilere dosya boyutlarını makul bir seviyeye indirmeye yönelik araçlar verdiğini söyledi.

Stevivor, “4K’ya özgü güncellemelere ek olarak, geliştiricilere, dil özelliklerine göre de seçenekler var. Böylece bölgeye bağlı olarak kurulum ayarları önemli ölçüde azaltılabilir” diyor.

“Her bir konsolda her bir dilde en iyi güncellemeleri akıllıca kurma imkanı tüm Xbox One aygıtlarında mevcuttur ve özel uygulamaların geliştiricisine başlıdır.”

OKU ►  Office artık MacBook Pro’nun dokunmatik barını destekleyecek

Microsoft, E3 2017 konferansı sırasında Xbox One X’in 7 Kasım tarihinde, 499 ABD doları fiyat etiketi olacağını açıklardı. İngiltere’deki Xbox severler için 499 £ fiyat belirlenmiş.

Konsolun şimdiye kadarki en güçlü konsol olduğu lanse ediliyor ve gerçek 4K oyunlarını destekleyecek.

Bununla birlikte, Microsoft’un belirlediği gibi, Xbox One X oyunlarının normal HD TV’lerde daha iyi görüneceği söyleniyor.

Orijinal Xbox One aksesuarlarının hepsi Xbox One X ile uyumlu olacağı  da açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here