Xiaomi çerçevesiz telefon konsepti Mi Mix ile rekor kırdı.

Şirketin diğer telefonlarında olduğu gibi internet üzerinden açılan ilk satışlar, büyük talep gördü.

Xiaomi’nin 2 yıl boyunca üzerinde çalıştığı çerçevesiz telefon konsepti Mi Mix’in, Çin’de internet üzerinden satışına başlandı. Xiaomi Mi Mix’in tüm stokları sadece 10 saniyede tükendi.Her telefon satışı olay olan ve saniyeler içerisinde stokları tüketen Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi Mix modelinde de rekorlar kırıyor. Model, firma tarihinde en çok satan akıllı telefon sınıfına girdi.

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

10 Saniyede telefonlar bitti.
4 Kasım itibariyle satışa sunulan Xiaomi Mi Mix, 10 saniye içerisinde tüm stokları tüketti. Daha önce rekor 50 saniye ile Xiaomi Mi Note 2 modeline aitti. Firma stoklarda ne kadar telefon olduğunu söylemiyor fakat aylık en fazla 10.000 adet üretileceği yönünde haber sızdırıldı. Yine de modele çok büyük bir ilginin olduğu aşikar. Xiaomi Mi Mix, üç kenarı çok ince ve sadece alt kenarında çerçevesi olan bir yapıda. Kullanıcılara çerçevesiz bir ekran hissiyatı veriyor.

OKU ►  Kuzey Buz Denizi'ndeki artan asidite korkutuyor

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

Çerçevesiz tasarımı ile %91.3 gibi bugüne kadar görmediğimiz bir ekran kasa oranı sunan telefon, önden bakıldığında muhteşem görünüyor.

OKU ►  Kuzey Buz Denizi'ndeki artan asidite korkutuyor

Xiaomi Mi Mix’i özel kılan bir diğer özellik ise kullanılan malzeme yapısı. Arka bölümde ve tuşlarda seramik kullanılan telefonun 6 GB RAM’li modelinde, kamera ve parmak izi sensörününün çevresi 18 ayar altın kaplama ile kaplı durumda. Bu tarz bir telefon Çinli üreticilerden ilk kez geliyor. Bundan dolayı ilgi de yüksek.
Telefonda işlemci olarak ise Snapdragon 821 kullanılıyor. Üründe 6GB LPDDR4 RAM, 128GB/256GB kapasite, 16 MPçözünürlüğünde arka kamera, parmak izi okuyucu, 4400mAh kapasiteli batarya, QuickCharge 3.0 teknolojisi gibi özellikler yer alıyor. Modelin iki farklı versiyonu mevcut. 4GB LPDDR4 RAM/128GB kapasiteli versiyon 516$, 6GB LPDDR4 RAM/256GB kapasiteli 18 karat altın işleme versiyon ise 590$ fiyat etiketine sahip.

Dikkatli kullanın!
Ekran çerçeveleri çok ince olan veya kenardan kavisli ekrana sahip olan akıllı telefonların en büyük dezavantajı ekran kırılmaları. Özellikle yan taraftan alınan darbelerde kırılma daha kolay oluyor. Bundan dolayı bu tarz telefonları kullanırken çok daha fazla dikkatli olmakta fayda var.

OKU ►  Siber Saldırı haberleri ardı ardına geliyor, peki nedir bu Siber Saldırı?

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox