WhatsApp’ın Web Sürümü Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp Web ile PC üzerinden konuşmak hem daha kolay hem daha kullanışlı. O halde, WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üzerinden kullanılabilen Web sürümünü duyurmuştu. Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olan WhatsApp Web, geçtiğimiz gün tam 7 ayın ardından iPhone kullanıcılarının da beğenisine sunuldu. Peki, WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanabilmek için üç önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmanız. İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcılarından birinin yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

whatsapp-web-nedir-nasil-kullanilir

Ayrıca WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümü de yar alıyor. WhatsApp Web uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirerek tarayıcıya ihtiyaç duymadan da WhatsApp Web’i kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web sürümünü indir

Eğer WhatsApp’ın en sonl sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. Tarayıcınızı açın ve aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Web sayfasına gidin.

1

WhatsApp Web için tıklayın

Ekrana gelen Barkod’u okutun. WhatsApp Web sayfasına gittikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>Ayarlar bölümüne girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. WhatsApp’ın tarayıcı veya PC uygulamasını açtığınızda WhatsApp Web sayfasında yer alan barkoda telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın. Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp’ı tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.
Ayrıca WhatsApp’ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız, WhatsApp Web’de yer alan profil resminizin yanındaki menüden bununla ilgili ayarlamaları yapabilirsiniz.

OKU ►  YouTube, 4K çözünürlük ile canlı yayınlara başlıyor.
OKU ►  Almanya, insan haklarını hiçe sayan yeni bir skandal karara imza attı!

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox