Yandex Navigasyon artık park yerlerini gösterecek

Date:

Yandex Navigasyon’da güncellenen haritalarda park yerleri mevcut

Başarılı mobil navigasyon uygulamalarından biri olan Yandex, Navigasyon’a güncel trafik bilgileri ve alternatif rotaların yanında, trafikte hayatınızı daha da kolaylaştıracak yeni bir özellik ekledi. En büyük çilelerden biri olan park yeri bulma problemi artık geçmişte kalıyor.

Artık en yakın park yerlerini kolayca bulacak

Trafikte daha az zaman geçirmenizi sağlayan Yandex Navigasyon uygulamanızı açtığınızda varış noktanıza en yakın park yerlerini, güncellenen haritalar üzerinden görebileceksiniz.

Park yeri uygulaması nasıl çalışıyor?

Varış noktasına yaklaşırken arayüz üzerindeki ‘P’ butonuna tıkladığınızda harita üzerindeki açık ya da kapalı otopark seçeneklerini görebileceksiniz. Ayrıca otoparkın ücretli ya da ücretsiz olduğunu da haber veren uygulama ilk aşamada İstanbul sürücülerinin kullanımına sunuluyor. Önümüzdeki dönemde Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin diğer illerinde de kullanıma açılacak uygulamamız tüm sürücüleri park yeri arama sorunundan kurtarmayı hedefliyor.

Park yerleri özelliği hangi yenilikleri kapsıyor?

İstanbul’da 6855 park noktası haritalara eklendi. ‘P’ butonuna tıkladığınızda harita üzerinden görebileceğiniz 711 kapalı, 6144 açık otopark mevcut. Sokak üzerine park edilebilecek park alanı sayısı ise 1566. Toplam 5496 ücretli, 1359 ücretsiz otopark ile park yeri bulmak Yandex Navigasyon ile artık çok kolay olacağa benziyor.

Bu güncelleme, sürekli gelişen ve değişen İstanbul yollarında, her yere daha hızlı ve en kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacak. Yenilenen haritalarla artık sorunsuz bir şekilde gitmek istediğiniz yere en kolay yoldan ulaşabileceksiniz. Yandex, güncelleme öncesi haritalarda yaşanan sorunlarla tekrar karşılaşılmayacağını bildirdi.

İstanbul Haritasında neler yenilendi?

İstanbul Haritası üzerinde tam 14 binden fazla nokta güncellendi. Güncelleme kapsamında haritaya 2862 yeni yol eklenirken 2100 sokağın ismi değiştirildi. Ayrıca 1139 yol kapatıldı, 300 yolun hız limitleri güncellendi ve 228 yolun sürüş yönü değiştirildi.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...