Xbox One Klavye ve Mouse desteği alacak mı?

Date:

Yakında Xbox One klavye ve mouse desteğine kavuşacak

Oyuncular uzun süredir PS4 ve Xbox One için klavye ve mouse desteği talebinde bulunuyorlar, fakat Sony ve Microsoft epeydir bu konuda biraz çekimser davranıyor.
Fakat kısa bir süre önce oyunculardan biri Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer’a yeni çıkacak olan Halo Wars 2’nin klavye ve mouse desteği alıp almayacağını sordu.

Spencer’ın cevabı da bu konu üzerinden fanlar ve oyuncular arasında bir takım spekülasyonların başlamasına sebebiyet verdi. İddiaya göre Halo Wars 2 söz konusu desteği almayacak fakat sonradan çıkan oyunlar için destek söz konusu olabilir.

Klavye ve mouse desteği ne manaya geliyor?

Xbox One oyuncuları bu desteği alırlarsa, PS4 oyuncuları PC ve Xbox oyuncuları ile karşılaştırıldığında dezavantajlı duruma düşecekler.

Neden?

PS4 hali hazırda klavye ve mouse olarak TAC Pro’yu destekliyor. Fiyatı da bir çok PS4 kullanıcısı için fazlasıyla pahalı.

Gelen son haberlere göre Blizzard her iki konsol üreticisine de dönüştürücü vasıtasıyla Overwatch’ta klavye ve mouse kullanan oyunculardan ötürü dert yanıyor.

Herkesin de bildiği üzere bazı hareketleri, özellikle de hedef almayı gerçekleştirmek mouse ve klavye ile karşılaştırıldığında controllerlarla daha zor. Blizzard’a göre bu durum klavye ve mouse kullanan oyuncular ile bu şanstan yoksun olan controller kullanıcıları arasında haksız rekabete sebebiyet veriyor.

Blizzard Microsoft ve Sony’nin ya tamamen klavye ve mouse seçeneğini sınırlamalarını ya da bu türden kontrol opsiyonlarının hepsini kullanılabilir hale getirmelerini öneriyor.

Anlaşılan Microsoft bu öneriyi dikkate almışken Sony pek umursamıyor. Xbox One kullanıcıları tıpkı PC oyuncuları gibi klavye ve mouse kullanmalarına yarayacak olan güncellemeyi yakında alabilirler.

Klavye ve Mouse desteği tahminen ne zaman gelir?

Spencer bu güncellemenin Xbox One için ne zaman geleceğini söylemedi. Fakat Halo Wars 2 klavye ve mouse seçeneğini destekler şekilde piyasaya çıkmayacağını söyledi. Bu açıklamadan da anlaşılana göre, oyun söz konusu desteği ya daha sonra alacak ya da sadece sonrasında çıkan diğer oyunlar bu desteği alacak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...