Bloomberg’in haberine göre; yeni TV’nin çok fazla yeniliği bulunmuyor

Bloomberg’in haberine göre; yeni TV’nin çok fazla yeniliği bulunmuyor

Bloomgber’in yazarı Mark Gurman’ın hazırladığı habere göre, piyasaya yeni çıkacak olan Apple TV’nin 4K çözünürlüğü ve bir ihtimale göre de HDR özelliği olacak.

Habere göre televizyona bundan başka bir yenilik gelmiyor. Apple mühendisleri bu sebeple yeni TV için çok da heyecanlanmamış. İsmini vermeyen bir kaynak Bloomberg’e, “ben bunun için burada çalışmaya başlamamıştım. Çok daha devrimsel işler yapacağımı sanıyordum” şeklinde açıklama yaptı.

Apple’ın, Apple TV’nin Ultra HD versiyonunu çıkartmasına şaşırmamak gerekli. Zira Amazon’un 4K Fire TV’sinden sonra rekabetin arttığı bir gerçek. Bu sebeple birçok kişi Apple TV’nin 4K Fire TV ile aynı zamanda çıkmasını beklemişti. Ama Bloomberg’in haberine göre Apple’ın, bunun için çok daha iyi çipler kullanması gerekiyordu ki maliyetleri indirebilsin.

OKU ►  Facebook Apple TV uygulamasının yakında geleceğini doğruladı

Apple şu anki 1080p çözünürlüklü cihazlarının satışlarının düştüğünü kabul ediyor. Bununla birlikte Apple TV’nin CBS gibi kanallarla karşılıklı anlaşma sağlayamaması bunda büyük rol oynamıştı. Ama geçtiğimiz yıl bu tip anlaşmalar sağlamayı başaran Apple’ın yeni cihazla geleceği de parlak gözüküyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here