Los Angeles’da açılan sinema salonunun kurucusu IMAX oldu

Los Angeles’da açılan sinema salonunun kurucusu IMAX oldu

Sanal gerçeklik her gün daha da gelişirken IMAX, ilk “Sanal Gerçeklik” sinema salonunun kurucusu oldu. IMAX’in açtığı sinema salonu ABD’nin Los Angeles kentinde yer alıyor.

Fiyatları binlerce lirayı bulan sanal gerçeklik setlerine ulaşmak artık çok kolay. IMAX’in kurduğu sanal gerçeklik sinema salonu sayesinde bu duyguyu herkes yaşayabilecek. Los Angeles kentinde kurulan salonda HTC Vive ve Starbreeze StarVR setleri bulunuyor. Salonun içerisinde 14 adet sanal gerçeklik kabini bulunuyor ve bu kabinler, Dbox sinema koltukları ile titreşimli Subpac yelekler ve birçok fiziksel kontrol cihazı ile donanmış.

IMAX’in “Sanal Gerçeklik” salonlarını neredeyse bir yıldır kurması bekleniyordu. Bu süreçte Paris’te MK2 zinciri gibi bazı isimler konuyla ilgili denemeler yapmıştı. Salonların mantığı basit; birçok insan maddi imkanların yetersiz olması sebebiyle Oculus Rift ya da HTC Vive gibi cihazları deneme fırsatı olmuyor. IMAX VR sinema salonları sayesinde artık bu tecrübeye herkes ulaşabilecek.

IMAX VR, açılışıyla birlikte çeşitli oyunları ve filmleri tüketicinin kullanımına sunuyor. Bunlardan bazıları, Star Wars: Trials on Tatooine, Eagle Flight ve The Walk. Bununla birlikte IMAX sadece kendine özel içerikte geliştirdiğini ifade etti. Ama bu içerikler henüz tüketicinin kullanımına hazır değil. Firmanın VR salonlarına $50 milyon değerinde sermaye ayırdığı ifade edildi. VR salonu açılması planlanan yerler arasında, New York, Kaliforniya, Çin ve İngiltere başı çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here