İlk ‘Sanal Gerçeklik’ sinema salonu açıldı

Date:

Los Angeles’da açılan sinema salonunun kurucusu IMAX oldu

Sanal gerçeklik her gün daha da gelişirken IMAX, ilk “Sanal Gerçeklik” sinema salonunun kurucusu oldu. IMAX’in açtığı sinema salonu ABD’nin Los Angeles kentinde yer alıyor.

Fiyatları binlerce lirayı bulan sanal gerçeklik setlerine ulaşmak artık çok kolay. IMAX’in kurduğu sanal gerçeklik sinema salonu sayesinde bu duyguyu herkes yaşayabilecek. Los Angeles kentinde kurulan salonda HTC Vive ve Starbreeze StarVR setleri bulunuyor. Salonun içerisinde 14 adet sanal gerçeklik kabini bulunuyor ve bu kabinler, Dbox sinema koltukları ile titreşimli Subpac yelekler ve birçok fiziksel kontrol cihazı ile donanmış.

IMAX’in “Sanal Gerçeklik” salonlarını neredeyse bir yıldır kurması bekleniyordu. Bu süreçte Paris’te MK2 zinciri gibi bazı isimler konuyla ilgili denemeler yapmıştı. Salonların mantığı basit; birçok insan maddi imkanların yetersiz olması sebebiyle Oculus Rift ya da HTC Vive gibi cihazları deneme fırsatı olmuyor. IMAX VR sinema salonları sayesinde artık bu tecrübeye herkes ulaşabilecek.

IMAX VR, açılışıyla birlikte çeşitli oyunları ve filmleri tüketicinin kullanımına sunuyor. Bunlardan bazıları, Star Wars: Trials on Tatooine, Eagle Flight ve The Walk. Bununla birlikte IMAX sadece kendine özel içerikte geliştirdiğini ifade etti. Ama bu içerikler henüz tüketicinin kullanımına hazır değil. Firmanın VR salonlarına $50 milyon değerinde sermaye ayırdığı ifade edildi. VR salonu açılması planlanan yerler arasında, New York, Kaliforniya, Çin ve İngiltere başı çekiyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...