‘Inferno Squad’ adlı romanın hikayesi Rogue One’dan sonra geçiyor

‘Inferno Squad’ adlı romanın hikayesi Rogue One’dan sonra geçiyor

Her ne kadar Rogue One: A Star Wars Story, bir grup direnişçinin Death Star’ın (Ölüm Yıldızı) planlarını çalmasını anlatsa da, İmparatorluğunda kendine ait elit askerleri bulunuyor. Bu askerlerin hikayesi Christie Golden’ın kaleme aldığı Inferno Squad’da anlatılacak.

Inferno Squad, zamanlama olarak ilk Ölüm Yıldızı’nın yok edilmesinden sonrasını anlatıyor. Romanda Saw Gerrera’nın kalan birliklerine sızmakla görevlendirilmiş bir grup İmparatorluk askerini hikayesi anlatılıyor. Kitabın açıklama kısmında anladığımız kadarıyla hikaye Star Wars’ın savaş temasına yönelik bir roman olacak.

Roman, Star Wars evrenine farklı bir açıdan yaklaşmasıyla ilgi çekici bir içeriğe sahip olmuş. Gerrera’nın aşırı ideolojik yaklaşımıyla militarist temaya sahip olan roman Rogue One’ın nispeten gerçekçi yaklaşımına tutunuyor. Gerrera karakteri Rogue One filminde Jedha gezegenindeki saldırıda ölmüşte olsa kısa süre önce Star Wars’un animasyon serisi Rebels’te seyici karşısına çıkmıştı.

OKU ►  Star Wars Battlefront 2’de 'Hikaye Modu' olacak

Yeni romanın yazarı Chistie Golden bir Star Wars acemisi olmaktan çok uzak. Daha öncede Star Wars evreninde geçen birçok kitaba imza atan Golden, Fate of the Jedi serisinin de yazarı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here