Cüzdan dostu olarak geliştirilen telefonda parmak izi okuma bile olacak

Cüzdan dostu olarak geliştirilen telefonda parmak izi okuma bile olacak

Uzun süredir General Mobile’ın Google’ın önderliğinde geliştirdiği Android One’dan ses duymuyorduk. Yerli üretim olan GM 6 Android One MWC’de duyuruldu. Ve cihazın özellikleri büyük abilerini aratmayacak cinsten.

GM 6 görüntüsüyle tam bir Android telefonunun olması gereken dizayna sahip. Bununla birlikte özellikleri de ufak tefek değil. 5-inç 720p ekrana sahip telefon 3GB RAM, 32GB depolama alanı, MediaTek MT6737T işlemci, 13 mega piksel arka kamera, 8 mega piksel ön kamera ve 3,000 mAH’a sahip değiştirilebilir bataryayla geliyor.

Android One bu özelliklerle de kalmıyor. Telefon parmak izi okuyucuya da sahip. Bu da Android One telefonlarda bir ilk. Telefonun Google birlikteliği ile geliştirilmesinin bir avantajı ise en son çıkan Android sürümüyle birlikte gelmesi. Bu da Android Noughat 7.0. Bunun bir diğer anlamı da telefonun Google Assistant ile birlikte geliyor olması.

Bu kadar özelliğin yerli bir üretici tarafından sağlanması cihazın fiyatının da pazardaki birçok alternatifinden daha ucuz olmasını sağlıyor. Fiyatı henüz açıklanmamasının yanı sıra 900 TL civarında olması bekleniyor.

OKU ►  Apple'dan iPhone 8'e kendi imzasını taşıyan biyometrik 'Parmak İzi Okuyucusu' geldi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here