Youtube’u TV’den izleyin telefonunuzla da kontrol edin

iOS sürümüne gelen ayarlarla Youtube’u Apple Watch’ınızdan bile kontrol edebileceksiniz

Akıllı evlerin her gün yaygınlaştığı bu günlerde aslında elimizin altında bulunan ama birçoğumuzun hiç kullanmadığı bir uygulama Google Home (Chromecast) . Her ne kadar farkında olmasak da binlerce lira vererek aldığımız elektronik cihazların birçoğu artık internete bağlanabiliyor. Bunların başında ise TV’lerimiz geliyor. Google Home televizyonunuzu telefonunuz yardımıyla kullanabilmenizi sağlayan bir Google uygulaması.

Telefonunuzdaki bütün medya araçlarını evinizdeki cihazlarla entegre edebilen bir uygulama olan Google Home’un iOS sürümüne yeni özellikler eklendi. Bu özellikler sayesinde TV’nizi her ayarlamak istediğinizde telefon kilidinizi açıp Google Home uygulamanızı açmanıza gerek kalmayacak.

Yeni özellikle Google Home’u aktif olarak kullanırken kilit ekranında kontrol tuşları belirecek. Buradan bağlandığınız TV’nizi kilidinizi açmadan hemen kontrol edebileceksiniz.

Özellik aynı zamanda Apple Watch sahiplerinin de işini kolaylaştıracak. Uygulamanın akıllı saat versiyonunda da kontrol tuşları bulunacak. Bu sayede telefonunuza uzanmanıza bile gerek kalmadan TV’nizi kontrol edebileceksiniz.

OKU ►  Nasıl Yapılır: Android telefonu TV’ye bağlama

Özellikle gelen belki de en büyük yenilik Youtube kontrolleri oldu. Akıllı televizyonlarınız üzerinden kullanılabilen Youtube uygulamasını da artık bu sayede kilit ekranı üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox