Youtube’u TV’den izleyin telefonunuzla da kontrol edin

Date:

iOS sürümüne gelen ayarlarla Youtube’u Apple Watch’ınızdan bile kontrol edebileceksiniz

Akıllı evlerin her gün yaygınlaştığı bu günlerde aslında elimizin altında bulunan ama birçoğumuzun hiç kullanmadığı bir uygulama Google Home (Chromecast) . Her ne kadar farkında olmasak da binlerce lira vererek aldığımız elektronik cihazların birçoğu artık internete bağlanabiliyor. Bunların başında ise TV’lerimiz geliyor. Google Home televizyonunuzu telefonunuz yardımıyla kullanabilmenizi sağlayan bir Google uygulaması.

Telefonunuzdaki bütün medya araçlarını evinizdeki cihazlarla entegre edebilen bir uygulama olan Google Home’un iOS sürümüne yeni özellikler eklendi. Bu özellikler sayesinde TV’nizi her ayarlamak istediğinizde telefon kilidinizi açıp Google Home uygulamanızı açmanıza gerek kalmayacak.

Yeni özellikle Google Home’u aktif olarak kullanırken kilit ekranında kontrol tuşları belirecek. Buradan bağlandığınız TV’nizi kilidinizi açmadan hemen kontrol edebileceksiniz.

Özellik aynı zamanda Apple Watch sahiplerinin de işini kolaylaştıracak. Uygulamanın akıllı saat versiyonunda da kontrol tuşları bulunacak. Bu sayede telefonunuza uzanmanıza bile gerek kalmadan TV’nizi kontrol edebileceksiniz.

[irp posts=”5423″ name=”Nasıl Yapılır: Android telefonu TV’ye bağlama”]

Özellikle gelen belki de en büyük yenilik Youtube kontrolleri oldu. Akıllı televizyonlarınız üzerinden kullanılabilen Youtube uygulamasını da artık bu sayede kilit ekranı üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...