BMW’nin geleceğe dönük yeni motosiklet konsepti: BMW Motorrad Concept

Biraz Scooter’ı andırıyor fakat bu, BMW’nin en son elektrikli motosiklet konsepti (BMW Motorrad Concept Link) olan, bilim kurgu filmlerindeki gibi geleceği hayal etmemizi sağlayan elektrikli motosiklet dizisi.

BMW Motorrad’ın Ekim 2016’da tanıtımını gerçekleştirdiği VISION NEXT 100 konseptinden ilham alarak geştirdiği Consept Link, elektrikli sürüş deneyimi sunarak alçak oturuş pozisyonu sayesinde araçtan daha kolay bir şekilde inip binmeye olanak tanıyor. Geleneksel motosikletlerin aksine Consept Link’in geri vitesi var ve bu da şehir içinde daha rahat hareket etmenizi sağlıyor. Gücü sağlayan teknoloji selenin altına oldukça iyi gizlenmiş.

Biraz Schooter'ı andırıyor fakat bu, BMW'nin en son elektrikli motosiklet konsepti (BMW Motorrad Concept Link) olan, bilim kurgu filmlerindeki gibi geleceği hayal etmemizi sağlayan elektrikli motosiklet dizisi.

Link’in gösterge paneli yok çünkü hız, navigasyon ve pil bilgileri ön cam panelde bulunuyor. Daha fazla kişiselleştirmek isteyenler ön camı değiştirebilirler. Ayrıca, gidonun altında ikinci dokunmatik ekran ve gidonda da seyir halindeyken istediğiniz ayarlamaları kolayca yapabileceğiniz dokunmatik düğmeler yer alıyor.

Biraz Schooter'ı andırıyor fakat bu, BMW'nin en son elektrikli motosiklet konsepti (BMW Motorrad Concept Link) olan, bilim kurgu filmlerindeki gibi geleceği hayal etmemizi sağlayan elektrikli motosiklet dizisi.

BMW sürüş ekipmanları tasarımıyla, gizlenmiş korumalara sahip hafif motosiklet ceketiyle de motosiklet dünyasının bir adım önüne geçmiş durumda. Ayrıca kol hareketinizi algılayıp bagaj kapağını açmanızı sağlayan hareket sensörleri de bulunmakta.

OKU ►  Türkiye Rusya'ın tank aktif koruma sistemi Arena ile ilgileniyor
OKU ►  Samsung'dan konuşma güçlüğü yaşayanlara özel bir sohbet uygulaması

BMW Motorrad Concept Link yakın zamanda üretime girmesi beklenmiyor. Fakat bu konsept sayesinde endüstriye yön vereceği muhtemeldir.

Yeni nesil elektrikli araçlarda olduğu gibi sıfır emisyonlu bu araçlar bize geleceğin yakıtı kesinlikle elektrik olduğunu söylüyor.

BMW Motorrad Concept: BMW En Yenilikçi Motosiklet Konsepti.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox