Google hesaplarınızda aradığınız içeriği yeni ‘Kişisel’ sekmesinde bulabilirsiniz

Kişisel aramalar

Google, Gmail hesabı ya da ‘Google Resimler’ kütüphanesi gibi özel kaynaklarda bulunan içeriği girilen arama terimleri doğrultusunda görüntüleyecek olan yeni ‘Kişisel’ sekmesini arama sonuçlarına entegre etmeye başladı. Sekmenin eklenmesini ilk haber veren ‘Search Engine Roundtable’ günün erken saatlerinde ilgili değişikliğe işaret etmişti.

OKU ►  Bu ağaç 40 çeşit meyve veriyor

‘Kişisel’ adı verilen sekme, mevcut Haritalar, Haberler ya da Resimler gibi sekmelerin çalışma şekliyle benzerlik arz ediyor. Web’de bulunan sonuçlar değil de, girmiş olduğunuz arama terimleri bu sekmelere özel olarak uygulanır ve Google hesaplarınızdaki sonuçlar gösterilir.

 

Kişisel sekmesi kendiliğinden ortaya çıkmıyor. Yukarıda görüldüğü gibi öncelikle ‘Daha Fazla’ sekmesine tıklayarak, en altta ‘Kişisel’ sekmesine ulaşabilirsiniz. Google’ın yeni özelliği kullanıcılara yavaş yavaş sunduğu gözlemleniyor. Bazı kullanıcıların henüz bu sekmeye kavuşmadıklarını gözlemlemiştik.

Eğer sekmeleriniz arasında ‘kişisel’ mevcutsa bu sekme hem web hem de mobil versiyonlarda çalışıyor. Özelliğin kısa zaman içerisinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacağı tahmin ediliyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox