40 yıl önce uzaydan gelen sinyal uzaylılardan değil bir kuyruklu yıldızdan geldi

Şu ana kadar bu sinyal sinyal dünya dışı yaşam fanatikleri tarafından evrende yalnız olmadığımıza dair kanıt olarak gösteriliyordu.

Ohio Devlet Üniversitesi’ne ait Big Ear (Büyük Kulak) radyo teleskobu ile 40 yıl önce derin uzayda Yay takımyıldızı tarafından gizemli bir sinyal tespit etmişti. Bu sinyal “Wow!” (İngilizce hayret ünlemi, “vay be!”) olarak yorumlanmıştı.

The Center for Planetary Science’taki araştırmacılar ne yazık ki bu sinyalin sanılan “Wow!” anlamını taşımadığını ortaya çıkarmak üzere. Washington Academy of Sciences’te yayınlanan bir makalede, sanılanın aksine bu sinyalin muhtemelen doğal olarak oluşan bir kuyruklu yıldızdan geldiği belirtildi.

Şu ana kadar bu sinyal sinyal dünya dışı yaşam fanatikleri tarafından evrende yalnız olmadığımıza dair kanıt olarak gösteriliyordu.
Yay takımyıldızı

Araştırmacılar sinyalin, hidrojen hattı olarak bilinen, hidrojen yoluyla doğal olarak çıkan radyo dalgalarına çok yakın olduğunu söyledi. 266/P Christensen adlı bir kuyruklu yıldızın doğru pozisyonda nasıl sinyal üretebileceğini gösterildi. Şimdi geriye, kuyruklu yıldızın 1977’de Yay takımyıldızı civarında olduğunu tespit etmek kaldı.

OKU ►  Samsung, Galaxy J3, J5 ve J7 (2017) modellerinin duyurusunu resmi olarak gerçekleştirdi

Evrende yalnız olmadığımıza olan inancını güçlendirmek için bu sinyali kullanan uzaylı tutkunları için kötü bir haber. Ancak, gizemli sinyallerin gerçek hikâyesini bilmek, bilim ve evren hakkındaki bilgimizi genişletmek anlamında iyi bir şeydir. Bilinmeyen sinyaller dünya dışı yaşamın varlığını kanıtlamaz. Bu sadece nereden geldiğini anlamamız için araştırmaya devam ermek zorunda olduğumuz anlamına gelir. Gerçek oralarda bir yerlerde.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox