64 yaşındaki kadın ikiz çocuk dünyaya getirdi

Date:

Normları bozan doğum tıp dünyasını şaşırttı

Evet belki de kulağa biraz imkansız geliyor ama doğru okudunuz. İspanya’daki hastanede 64 yaşındaki bir kadın, sağlıklı bir şekilde ikiz çocuk dünyaya getirdi.

İspanya’nın Burgos kentinde yer alan Hospital Recoletas Burgos, hastenesinde 64 yaşındaki bir kadın biri erkek diğeri ise kız olan iki çocuk doğurdu. Doğumun sezaryen ile gerçekleştirildiği not edildi. İkizlerin ve kadının sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Yaşlı kadının doğumu yapabilmek için ABD’de tüp bebek tedavisi gördüğü belirtildi. Tedaviden sonra İspanya’ya dönen kadının bu ilk doğumu da değil. Recolates hastanesi tarafından adı verilmeyen kadının 58 yaşındayken aynı hastanede gene çocuk doğurduğunu ifade edildi.

50 yaşından sonra kadınların doğum yapmasının çok nadir olduğu ifade edilirken Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezin’deki (PDF) verilere göre 2012 yılında 50 ile 54 yaş arasında doğum yapan kadın sayısı sadece 600.

[irp posts=”8211″ name=”Kanserle savaşan küçük robotlar ordusu”]

Buna rağmen doğurganlık tedavilleri sayesinde ileriki yaşlardaki kadınların doğum yapması çok daha kolay hale geldi. Bununla birlikte bu gibi durumlar ciddi sağlık risklerini de beraberinde getiriyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...