Yeni ‘Tesla’ uygulamasıyla arabanız hakkında her şeyi bileceksiniz

Mobil uygulama tonla yeni bilgiyi kullanıcılarına sunuyor

Teknolojinin asfalt üzerinde vücut bulmuş hali Tesla otomobillerin bir özelliği ise birçok bilgiyi toplayabiliyor oluşu. Buna rağmen firmanın kendi mobil uygulaması bu bilgileri kısıtlı tutuyor. Bunu kendilerine bir rekabet olarak göre iki geliştiricinin yayınladığı yeni uygulama “Teslab” ile artık istemediğiniz kadar bilgiye ulaşabileceksiniz.

Teslab uygulaması akıllı telefonunuzun Tesla Model S veya Model X ile bağlantı kurmanısını sağlıyor. Bu sayede arabanız hakkında birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu bilgiler arasında hızınız, frenlemeniz gibi detaylı başlıklar mevcut. Bu sayede aracınızın genel verimliliği hakkında detaylı bilgiye ulaşmanı mümkün oluyor. Uygula verimlilik bilgilerini harita ile entegre edebiliyor. Bu sayede bataryanızdan ne nerede ne kadar harcadığınızı anlamak çok kolay oluyor. Uygulama bununla da kalmıyor. İzlediğiniz yolda ne kadar enerji tükettiğinizi canlı olarak hesaplıyor ve dururken bataryanızdan ne kadar yediğinizi görebiliyorsunuz.

Yüzeysel olarak baktığınızda uygulama sizin günlük araç kullanımızdaki tüketiminizi optimize etmeye yarıyor gibi gözüküyor. Ama geliştiricilerin asıl iddiası, uygulama uzun solukta araçların çok daha akıllı olmasını sağlayacak. Teslab’ın bir diğer artısı ise hava koşulları ve yol durumunun aracın enerji tüketimine ne kadar etki ettiğini de hesaplamak.

OKU ►  Müzik paylaşmak için alternetif bir uygulama: Vertigo
OKU ►  Apple Jonathan Zdziarski'yi işe alıyor

Teslab’in geliştiricilerinden Ben Schippers uygulamayla ilgili yaptığı açıklamada, “Tesla kullanıcılarını birbirine bağlayarak ortak bir camia oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Uygulama henüz beta aşamasında. Buna rağmen Model X ve Model S sahibi birçok kullanıcı programı kullanmaya çoktan başladı. Bu senenin sonunda çıkması beklenen Model 3’le birlikte çok daha toplu dataya ulaşılabileceklerinin de altı çizildi.

Schippers ve firmanın asıl hedefi ise diğer otomobil üreticilerini de bu şekilde platformlara yönlendirmek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox