Mart ayında yürürlüğe giren yasak, diğer altı havayollarında uygulanmaya devam ediyor.

Emirates Havayolları ve Türk Hava Yolları bugünden itibaren, ABD’nin dizüstü bilgisayar yasağına uymak zorunda değil. Mart ayında yürürlüğe giren yasak, diğer altı havayollarında uygulanmaya devam ediyor.

Günler önce ABD hükümeti, Etihad Havayolları’nı tercih eden  yolculara gelişmiş güvenlik tedbirleri uyguladığını doğruladıktan sonra Abu Dabi havaalanından kalkış yasağını kaldırdı. Ancak bu yasak, Qatar Airways, Mısır Air ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki diğer hava limanlarından iniş kalkış yapılan ABD uçuşları için hala geçerli. Suudi Arabistan havayolu şirketi Saudia, belirlenen protokolleri uygulamak için çalıştığını söyledi. CNN’in haberine göre 19 Temmuz’a kadar muaf tutulmayı hedeflendiği belirtildi.

Mart ayında yürürlüğe giren yasak, diğer altı havayollarında uygulanmaya devam ediyor

ABD’ye havayolu ile gelen yolcuların belirlenemeyen tehditlerden ve tablet, dizüstü bilgisayarlar vasıtası ile sabotaj olasılığından dolayı Mart ayında yasaklar geri dönmüştü. Gözlem protokollerini iyileştirmek için ABD dışındaki 280 havalimanından ABD’ye kalkış yapan havayolu şirketlerine geçen 21 gün içinde güvenlik önlemlerini genişletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here