Kasım ya da Aralık ayına kadar uzaya ya da en azından uzay sınırına çıkmayı planlıyor

Kasım ya da Aralık ayına kadar uzaya ya da en azından uzay sınırına çıkmayı planlıyor.

Virgin Galactic, 2014’teki trajik oto pilot hatasından kaynaklanan kazasından sonra uzay planlarını tekrar gözden geçirdi. Richard Branson’ın Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şirketin Aralık ayında bir dizi test bittikten sonra ilk kez güçlendirilmiş test uçuşlarını yaklaşık üç yıllık bir süre içinde başlamaya hazırlandıklarını söyledi. Şirket, her üç haftada bir atmosfere uçuş gerçekleştirecek. Kasım ya da Aralık ayına kadar uzaya (ya da en azından uzay sınırına) çıkmayı planlıyor.

Kasım ya da Aralık ayına kadar uzaya ya da en azından uzay sınırına çıkmayı planlıyor

Virgin Galactic’in gökyüzüne geri döndüğünü gösteren iddialı bir program. Bununla birlikte, şirket mevcut vizyonunu yerine getirmek için beklemesi gerekecek. Richard Branson, 2018 yılının sonuna kadar ticari yolcu hizmetini başlatmayı umduğunu tekrarladı ve 2018 ortasında kendisinin de uçacağını söyledi. En büyük soru, Virgin Galactic’in bu programı ilk etapta başarıp başaramayacağıdır. Ekibin son yıllarda bazı dersler aldığı çok açık. İlk ticari uçuşu aylarca erteleyecek kadar çok zaman almayacaktır.

Virgin Galactic’in “SpaceShipTwo” olarak adlandırdığı en son uçak / roketi 31 Ekim 2014’te kalkışın ardından California’daki Mojave Hava ve Uzay Limanı’nın yakınlarına düşmüştü. Yönetici Stu Witt, California’daki KGET Bakersfield’e yaptığı açıklamada, uçağın Mojave’nin doğusuna düştüğünü söyledi. National Transportation Safety Board, uçağın düşmesine yol açan hatanın önlenmesi ve pilotların eğitimleri konusunda yeterli adımların atılmadığını söyledi.

OKU ►  Square Enix ‘Mana’ serisini koleksiyon olarak Switch’e çıkarıyor

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here