Google ebeveyn denetimi için program yayınladı

Uzaktan erişim 

Bir süredir sahip olduğunuz teknolojiyi çocuğunuzu koruma maksadıyla kullanmak, çocuklara özel profiller kullanarak evlatlarınızı tabletinizin en zararsız bölümlerine hapsetmekle eşdeğer anlam taşıyordu. Bu tip bir yaklaşım tatsız ve karmaşık bir güvenlik kurulumu gerektiriyor. Google ‘Aile Bağlantısı’ adlı bir uygulama yayınladı. Bu uygulama ailelerin çocukları için özel hesaplar oluşturmalarına olanak veriyor. Çocuğunuzun uygulama izinlerini ve ekran sürelerini kısıtlamak, ve yatmasını istediğiniz saat geldiğinde yatak saati kapatıcısı oluşturarak ekranın otomatik olarak kapanmasını mı istiyorsunuz? O halde bu uygulama tam da sizler için.

Uygulama henüz erken erişime açık. Dolayısı ile davet talebinde bulunmanız gerekiyor ve şimdilik yalnızca 13 yaş altında çocukları olan aileler kullanım için onay alabiliyorlar. Uygulama sadece Android Nougat işletim sistemi üzerinde çalıştığı için kayıt olmadan önce çocuğunuzun bu işletim sistemini kullandığından emin olun.

Yetişkinlerin izinleri uzaktan sınırlandırmalarına olanak sağlamak mükemmel bir şey. Çocuğunuzu, etkinliklerinden Google’ın haberdar olabileceği bir ortama bilinçli olarak getirmek tuhaf bir şey. Google çocukların yararına olmak üzere toplayacakları verilerin paylaşımını yapabileceklerini söyledi ve üçüncü parti uygulamaların daha çok kısıtlanacaklarını vurguladı. Bu açıklama, görünüşte zararsız olan Pokemon Go’nun geçen yıl Android kullanıcılarının hesaplarına sağlamasına nasıl müsaade edildiğini gösteriyor.

OKU ►  Taslak çizimlerinizi yapay zeka destekli Google AutoDraw ile sanatsal çalışmalara dönüştürün
OKU ►  Symantec, artık kaynak kodlarını Rusya ile paylaşmayacağını açıkladı

Fakat yine de çocuk dostu kısıtlamalara bürünmüş bir tablet almaktansa standart bir cihaz alıp ‘Aile Bağlantısı’ programını yüklemek daha kullanışlı olacaktır.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox