Google Street View ile aktif yanardağları ziyaret edin

Google Haritalar üzerinden Street Modu ile aktif bir volkanı izleyebilirsiniz

İki futbol sahası büyüklüğünde, erimiş kayaların kaynadığı bir gölün kıyısında bulunmak, oldukça büyüleyici bir deneyim olsa gerek. Ancak bir o kadar da tehlikeli bir tecrübe. Google, birlikte çalıştığı iki araştırmacı vasıtasıyla, Avusturalya kıyılarından bin kilometre uzaklıktaki Ambrym Adası’nda bulunan aktif bir yanardağı, Marum kraterinden aşağıya inerek fotoğraflamayı başardı. Ekibin yolculuk boyunca Google’ın Street View kameraları ile çektiği bu doğa harikası görüntüler, Google Haritalardan üzerinden izlenebilmekte.

Ekip üyesi Chris Horsley, “Böyle tehlikeli bir güzelliğin kenarında durmak ve sıcaklığının cildinizi yaladığını hissetmek olağan üstü bir duygu. Umarım buranın haritalarda gösterilmesiyle birlikte, insanlar dünyamızın ne kadar muhteşem olduğunun farkına varacaktır.” dedi.

OKU ►  Google Haritalar'da konum listesi oluşturup, paylaşabileceksiniz

Bununla birlikte Google Haritalar üzerinde Norveç yakınlarındaki Faroe Adaları, Kenya’daki Samburu Ulusal Parkı ve Afrika’daki birçok ikonik kent simgeleri gibi tarihi ve doğal tonlarca şaşırtıcı yerleri görmek mümkün. Google Street View’ in bu gibi özellikleri çocuklara ve yetişkinlere değerli bir kaynak sağlamakta. En önemlisi de, insanların kaynar bir lav gölüne düşme riski olmadan dünyayı görme fırsatına sahip olması.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox