Aivia kablosuz hoparlörüne dokunmatik ekran ekliyor

Date:

Kablosuz bir hoparlörün ekrana sahip olması size ilginç gelebilir

Hugh Behroozy o kadar simetri bağımlısı ki şirketin ismi bile simetrik. Aivia’nın eğimli olmasının sebebi de bundan ibaret. Duvarlara tam oturması ve şarj kablosunun çıkıntı yapmaması için.

Hoparlörün aynı zamanda ekrana sahip olması başlangıç için oldukça tuhaf görünebilir ancak Behroozy ve başkan Martin Balcerzak böyle bir ürünün ekranla da güzel olacağını ve pazardaki diğer ürünlerden farklı olacağını düşündü.

Behroozy, “Büyük firmaların alamayacağı büyük riskleri alabilen bir sürü yeni şirket bulunmakta. Onay almak için bir dizi aşamadan geçmek zorundalar. Son 10 yılda hiçbir ürününe ekran eklememiş büyük bir firma için oldukça riskli bir girişim bu. İşlerine gelen ne ise onu yapıyorlar ancak bizim için bu konu tamamen yenilik ile alakalı. Piyasaya yeni ürünler getirerek insanların teknolojiye bakış açılarını değiştiriyoruz. İnsanlar bir hoparlörün sadece ses verdiğini düşünebilir fakat bize göre bu hoparlör aynı zamanda evinizi kontrol de edebilir” dedi.

Bir kablosuz hoparlörün ekrana sahip olması size ilginç gelebilir

Aivia’nın bu yıl Indiegogo kampanyasından sonra CES 2017’de boy göstermesi planlanıyor. 35 watt güç üreten bu hoparlör aynı zamanda 8 saat dayanabilen bir bataryaya da sahip.

Balcerzak, “Kamp yapmaya çıktığınızda çocuklarınız çadırlarında bir dizi bölümü izleyebilir, ertesi gün de müzik dinleyebilir. En azından beklentilerimiz bu yönde” dedi.

Aivia’nın fiyatı henüz belirlenmedi ancak şirket elinden geldiğince düşük tutmaya çalışıyor. Balcerzak fiyatın 200-300 dolar civarında olacağını söyledi. Yeterince kazanamasak veya bir süre para kaybetsek bile bu sürecin önemli olduğunu ve Aivia, kullanıcıların hoparlör ile neler yaptıklarını belirleyebileceğini söyledi.

Balcerzak “Ocak 2015’te kurulduk, Best Buy’a girdik ve çeşitli özellikleri tek bir cihazda toplayan bir ürün bulamadık. Kablosuz taşınabilir hoparlör piyasasının son 10 yıldır değişmediğini gördük. Bizi bu rekabetten ayıracak büyük bir şeyler istedik” dedi.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...