Aivia kablosuz hoparlörüne dokunmatik ekran ekliyor

Kablosuz bir hoparlörün ekrana sahip olması size ilginç gelebilir

Hugh Behroozy o kadar simetri bağımlısı ki şirketin ismi bile simetrik. Aivia’nın eğimli olmasının sebebi de bundan ibaret. Duvarlara tam oturması ve şarj kablosunun çıkıntı yapmaması için.

Hoparlörün aynı zamanda ekrana sahip olması başlangıç için oldukça tuhaf görünebilir ancak Behroozy ve başkan Martin Balcerzak böyle bir ürünün ekranla da güzel olacağını ve pazardaki diğer ürünlerden farklı olacağını düşündü.

Behroozy, “Büyük firmaların alamayacağı büyük riskleri alabilen bir sürü yeni şirket bulunmakta. Onay almak için bir dizi aşamadan geçmek zorundalar. Son 10 yılda hiçbir ürününe ekran eklememiş büyük bir firma için oldukça riskli bir girişim bu. İşlerine gelen ne ise onu yapıyorlar ancak bizim için bu konu tamamen yenilik ile alakalı. Piyasaya yeni ürünler getirerek insanların teknolojiye bakış açılarını değiştiriyoruz. İnsanlar bir hoparlörün sadece ses verdiğini düşünebilir fakat bize göre bu hoparlör aynı zamanda evinizi kontrol de edebilir” dedi.

OKU ►  Google Home ile her cihazda müzik dinleyebileceğiz

Bir kablosuz hoparlörün ekrana sahip olması size ilginç gelebilir

Aivia’nın bu yıl Indiegogo kampanyasından sonra CES 2017’de boy göstermesi planlanıyor. 35 watt güç üreten bu hoparlör aynı zamanda 8 saat dayanabilen bir bataryaya da sahip.

OKU ►  Youtuber olmanın abc'si

Balcerzak, “Kamp yapmaya çıktığınızda çocuklarınız çadırlarında bir dizi bölümü izleyebilir, ertesi gün de müzik dinleyebilir. En azından beklentilerimiz bu yönde” dedi.

Aivia’nın fiyatı henüz belirlenmedi ancak şirket elinden geldiğince düşük tutmaya çalışıyor. Balcerzak fiyatın 200-300 dolar civarında olacağını söyledi. Yeterince kazanamasak veya bir süre para kaybetsek bile bu sürecin önemli olduğunu ve Aivia, kullanıcıların hoparlör ile neler yaptıklarını belirleyebileceğini söyledi.

Balcerzak “Ocak 2015’te kurulduk, Best Buy’a girdik ve çeşitli özellikleri tek bir cihazda toplayan bir ürün bulamadık. Kablosuz taşınabilir hoparlör piyasasının son 10 yıldır değişmediğini gördük. Bizi bu rekabetten ayıracak büyük bir şeyler istedik” dedi.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox