Volkswagen araçlarına Amazon Alexa’yı ekliyor

Date:

Car-Net yazılımına sahip bütün Volkswagen araçlar Alexa’yı kullanabilecek

Ford’un yanı sıra Volkswagen de araçlarına Alexa’yı ekliyor. Oldukça mantıklı olan bu birleşme Volkswagen araçlarının Echo’nun yaptığı her şeyi yapmasına olanak sağlayacak.

İlk olarak Alexa’dan araç durumu hakkında bilgi alabileceksiniz. Eğer araç içinde değilseniz, kilitli olup olmadığını, ne kadar benzin kaldığını, elektrikli araç ise şarj olup olmadığını evinizden öğrenebileceksiniz. Alexa’dan aracınızı kitlemesini veya açmasını isteyebilirsiniz ve aracınız için bazı araç-gereçleri almasını da isteyebilirsiniz. VW Car-Net hesabınızın Amazon ile senkronize olması gerektiğinden Alexa aracın modeline göre neye ihtiyacı olduğunu da bilecek.

Doğal olarak Alexa yön bulmanıza da yardımcı olacak. Evden çıkmadan Alexa’ya rotayı sorup ne kadar süreceğini öğrenebilir, rotayı belirleyebilir, evde dinlediğiniz bir parçayı durdurmasını isteyerek arabada devam ettirmesini de isteyebilirsiniz.

Car-Net yazılımına sahip bütün Volkswagen araçlar Alexa'yı kullanabilecek

En son özellik ise unutkan insanlar için oldukça kullanışlı. Volkswagen konum bazlı hatırlatma servisi ile işten çıktığınızda akşam yemeğini almanızı hatırlatabilir veya eve vardığınızda e-postalarınızı kontrol etmenizi hatırlatabilir. Volkswagen firma sözcüsü bu hatırlatıcının telefonunuzdaki hatırlatıcıdan çok daha iyi olduğunu söyledi. Bunun sebebi ise telefonunuzun GPS’e yeterince hızlı ping atmaması olarak gösterildi.

Amazon’un Alexa uygulamasında aracınız için istediğiniz her şeyi görebilirsiniz. Buna hatırlatmalar alışveriş listeleri de dahil. En mantıklı olan ise, aracın bilgi sisteminde bunların gözükmemesi ve sürüş esnasında dikkatinizi dağıtan birşeyin ekranda bulunmaması. Bunları telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Volkswagen Alexa’nın araçlarına ne zaman geleceğini henüz duyurmadı. Güzel haber ise Car-Net yazılımına sahip bütün Volkswagen araçların Alexa’yı kullanabilecek olması. Bu servisin 2013’den beri bulunduğunu düşünürsek oldukça fazla model içeriyor.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...