Volkswagen araçlarına Amazon Alexa’yı ekliyor

Car-Net yazılımına sahip bütün Volkswagen araçlar Alexa’yı kullanabilecek

Ford’un yanı sıra Volkswagen de araçlarına Alexa’yı ekliyor. Oldukça mantıklı olan bu birleşme Volkswagen araçlarının Echo’nun yaptığı her şeyi yapmasına olanak sağlayacak.

İlk olarak Alexa’dan araç durumu hakkında bilgi alabileceksiniz. Eğer araç içinde değilseniz, kilitli olup olmadığını, ne kadar benzin kaldığını, elektrikli araç ise şarj olup olmadığını evinizden öğrenebileceksiniz. Alexa’dan aracınızı kitlemesini veya açmasını isteyebilirsiniz ve aracınız için bazı araç-gereçleri almasını da isteyebilirsiniz. VW Car-Net hesabınızın Amazon ile senkronize olması gerektiğinden Alexa aracın modeline göre neye ihtiyacı olduğunu da bilecek.

Doğal olarak Alexa yön bulmanıza da yardımcı olacak. Evden çıkmadan Alexa’ya rotayı sorup ne kadar süreceğini öğrenebilir, rotayı belirleyebilir, evde dinlediğiniz bir parçayı durdurmasını isteyerek arabada devam ettirmesini de isteyebilirsiniz.

Car-Net yazılımına sahip bütün Volkswagen araçlar Alexa'yı kullanabilecek

En son özellik ise unutkan insanlar için oldukça kullanışlı. Volkswagen konum bazlı hatırlatma servisi ile işten çıktığınızda akşam yemeğini almanızı hatırlatabilir veya eve vardığınızda e-postalarınızı kontrol etmenizi hatırlatabilir. Volkswagen firma sözcüsü bu hatırlatıcının telefonunuzdaki hatırlatıcıdan çok daha iyi olduğunu söyledi. Bunun sebebi ise telefonunuzun GPS’e yeterince hızlı ping atmaması olarak gösterildi.

OKU ►  Apple araba üretse sizce nasıl görünürdü?
OKU ►  Plex bulut klasörlerini medya sunucularına dönüştürebilyor

Amazon’un Alexa uygulamasında aracınız için istediğiniz her şeyi görebilirsiniz. Buna hatırlatmalar alışveriş listeleri de dahil. En mantıklı olan ise, aracın bilgi sisteminde bunların gözükmemesi ve sürüş esnasında dikkatinizi dağıtan birşeyin ekranda bulunmaması. Bunları telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Volkswagen Alexa’nın araçlarına ne zaman geleceğini henüz duyurmadı. Güzel haber ise Car-Net yazılımına sahip bütün Volkswagen araçların Alexa’yı kullanabilecek olması. Bu servisin 2013’den beri bulunduğunu düşünürsek oldukça fazla model içeriyor.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox