Alto’s Adventure’ın yapımcıları yeni bir kaykay oyunu geliştiriyor

Date:

Skate City isimli yapım Alto’s Adventure ile Olli arasında bir oyuna benzeyecek

İnsanı rahatlatan bir oynanışa sahip olan Alto’s Adventure, oyuncularla buluştuğunda bağımsız oyun türünde çok ses getiren bir yapım olmuştu. Oyunun yapımcısı Snowman boş durmadığını gösterdi. Alto’s Adventure’ın devamı olacak Alto’s Odyssey henüz yapım aşamasındayken birde The Game Band for Where Cards Fall firması ile ortak çalıştıklarını duyurmuştu. Birde bunun üzerine Avusturalyalı bağımsız stüdyo Slingshot and Satchel ile birlikte de Distant isimli bir oyun üzerine çalıştıklarını belirten Snowman yeni bir oyun yaptıklarının da müjdesini verdi.

Norveçli yapımcılarla ortak çalışma

İsmi Skate City (Kaykay Şehri) olacak oyunun yapımcılığını üstlenen Snowman, bu oyunu menşei Oslo, Norveç  olan Agens ekibiyle birlikte geliştireceklerini ifade etti. Stüdyonun kurucularından Ryan Cash, bu tip ortaklıkları kendileri gibi ufak stüdyolar için birçok projeyi aynı anda yürütmek için mecburi olduğunu vurguladı.

“Biz sadece yapımcıları bulup onlara alın para, bize bu oyunu yapın demiyoruz” şeklinde açıklama yapan Cash, “bizim yaklaşımımız kendi yaptığımız çalışmalar kadar dışarıdan aldığımız projelerle de çalışmak” dedi. Cash bunun Agens gibi firmalarla birlikte çalışırken sanki tek bir firma gibi projeyle uğraştıkları anlamına geldiğini ifade etti. Skate City hakkında da açıklama yapan Cash o ve Snowman’in ortak kurucusu Jordan Rosenberg’in birlikte bir kaykay oyunu üzerine uzun süredir plan yaptıklarını belirtti. Kendilerinin de kaykay sporunu sürekli olarak yaptıklarının altını çizdi.

Aynı tarza sadık

Skate City görsellik ve tarz açısından Snowman’in diğer oyunlarıyla ortak bir stile sahip. Ama Cash oyunun Alto’s Adventure’un snowboard yerine kaykay gelmiş versiyonu olmadığını vurguladı. Skate City ile Alto’nun en büyük ortak noktalarının ele aldıkları spor dallarının özüne inen yapımlar olduğunu ifade edin Cash, Skate City’nin en büyük farkının oyunda yapılabilecek teknik hareketlerin çok daha detaylı olması olduğunu ifade etti. Cash, yeni oyunun kaykay sporuna Alto’nun snowboarda olduğundan çok daha sadık olacağını açıklamalarına ekledi.

Snowman ekibinin takipçileri diğer oyunlardan farklı olarak çok daha oyun severlerle iç dışlı bir geliştirme süresi bekleyebilir. Çünkü yapımcılar Skate City için bir Instegram hesabı açtı ve burada düzenli olarak oyunla ilgili görsel ve video paylaşacaklar. Snowman daha önceki oyunlarını çıkana kadar sır gibi saklamasıyla ünlü bir yapım şirketiydi. Bununla ilgili de açıklama yapan Cash, “Bu sefer saklayacağımız çok bir şey yok. Oyunun çıkışına birkaç şey saklayacağız ama gelen olarak oyun severlerin oyunla ilgili şeyleri bilmesini istiyoruz” dedi.

 

 

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...