Kayıp AirPod’larınızı nasıl bulabilirsiniz?

Date:

Apple, artık Airpods’larınızı kaybetme endişenize son veriyor

Apple’ın en yeni iOS 10 beta güncellemesi olan 10.3, Apple kablosuz kulaklıklarınızı “Find My iPhone” uygulamasını kullanarak bulmamızı sağlıyor. Uygulama, AirPod’larınızı bulmanıza yardımcı olmak için kulaklıklarınızın her ikisine de ses çalma komutu gönderiyor.

Airpods’umu nasıl bulurum?

Yine de dikkat etmeniz gereken şeyler var. Kulaklıkları bulmak için iPhone ya da iPad’inizin konumu ve Bluetooth’un açık olması gerekiyor. Find My iPhone, iCloud’a bağlı olan IOS cihazlarının Bluetooth kapsama alanı içerisinde çalışıyor. AirPod’larınız o cihazların yakınında bulunuyorsa, cihazın konumu, size nerede aramaya başlayacağınızı gösterecektir. AirPod’larınız herhangi bir iOS cihazınızdaki Bluetooth kapsama alanı içinde değilse ve şarj edilmesi gerekiyorsa ya da AirPod kapalı durumda ise, Find My iPhone (iPhone’umu Bul) uygulaması sadece AirPod’larınızın cihazınıza en son bağlandığı konumu gösterecektir.

Yeni iOS 10.3 güncellemesindeki diğer özelliklere gelecek olursak; üçüncü parti ödeme uygulaması geliştiricileri, faturaların son durumunu veya faturaları ödemek ve kontrol etmek için Siri’ye entegre edebilecek. Aynı zamanda gezinti-rezervasyon uygulamaları Siri’yi bir gezi planlaması yapmak için kullanabilecekler. Apple’ın CarPlay özelliğine, Maps uygulamasındaki ev şarj istasyonu görüntülenirken kullanılan son iki uygulamayı otomatik olarak başlatmak için kısayollar ekleyebilecek. Maps’de bulunan hava durumu ikonunda kullanılan 3D Touch ile saatlik hava durumunu, yağmur olasılığını veya havanın sıcak olup olmadığını görüntüleyebilecek.

Apple, kullanıcıları için yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ekleyerek mobil cihazları ve Mac yazılımını düzenli olarak güncelliyor. Son yıllarda, yazılımlar Apple kullanıcılarına sunulmadan önce beta sürümlerini kamuya yayınlayarak yeni özelliklerin tüm cihazlarda denenmesine izin veriliyor. Şu anda iOS kullanıcılarının yüzde 76’sı Eylül ayında piyasaya sürülen iOS 10’a sahip. Buna kıyasla, Android kullanıcılarının yüzde 1’inden azı Google yazılımının en son sürümüne sahip.

Uygulama geliştiricileri için sunulan MacOs 10.12.4 beta 1, Night Shift özelliğini Mac’lere getirerek geceleri daha sıcak tonlar için ekran renginizi değiştirmenize izin veriyor. Bu özellik geçen sene ilk kez iOS 9.3 ile iPhone’a gelmişti.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...