Amazon'un teknolojik açıdan ele alınmış ev eşyası ve mobilya mağazaları

Fiziksel mağaza kavramına dönüş

Amazon’un perakende planları kitap ve bakkal dükkanlarının ötesine sarkabilir. New York Times kaynakları Amazon’un teknolojik açıdan ele alınmış ev eşyası ve mobilya mağazaları açma ihtimali üzerinde çalışma yaptığını duymuşlar. Arttırılmış ya da sanal gerçekliği kullanarak eşyaların evinizde nasıl görüneceğini canlandırarak, yeni bir koltuk ya da fırın üzerinde daha kolay dikkat çekebiliyorsunuz.

Amazon teknoloji rakipleriyle perakende satışta doğrudan mücadeleye girebilir

Bildirildiği kadarıyla Amazon, kavramsal olarak Apple mağazalarına benzer elektronik mağazası açmayı düşünüyor. Amazon’un kitap mağazaları halihazırda firmanın kendi cihazlarının satışını yapıyorlar fakat bu elektronik mağazalar daha çok donanım ve Echo hoparlörleri ile Prime Video gibi ürünler üzerinde yoğunlaşabilirler.

OKU ►  Amazon, gizli kablosuz testler yapmak için FCC’ye başvurdu

The Times mağazalar hakkında konuşmanın, belirli planlarla aynı olmadığını vurguluyor. Eğer bu düşüncelerin işe yaramaz olduğuna inanırsa Amazon’un bu fikirleri çöpe atma ihtimali var. Böyle bir olasılık gerçekleşse dahi bu sadece Amazon’un felsefesinin yıllar geçtikçe ne denli değiştiğinin göstergesi olur. Amazon vaktiyle fiziksel mağazaları demode birimlere dönüştürmesiyle tanınıyordu. Fakat şimdi, internet tecrübesini de bir avantaj olarak kullanarak mağazacılığı canlandırma hususunun üzerine eğilmiş gibi görünüyor.

Özellikle mobilya ve elektronik mağazaları tüketicilerin her ne kadar online alışverişlerinden memnun kalsalar da, mümkün olduğunca ürünleri elleriyle test etmek istedikleri gerçeğini temsil ederler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here