Amazon, gizli kablosuz testler yapmak için FCC’ye başvurdu

Amazon’un gizli deneyi

FCC’ye gönderdiği ve Business Insider’ın ortaya çıkardığı başvurusuna göre, Amazon’un testlerine başlamak istediği gizli bir deneysel projesi var.

E-ticaret devi, gelecek yıl için planlanan araştırma hazırlığına dönük olarak kablosuz iletişim teknolojisini test etmek için izin başvurusunda bulundu. Firma yapmış olduğu başvuruda sadece ‘Yenilikçi iletişim imkanları ve fonksiyonlarını desteklemeye dönük olarak dizayn edilmiş prototip ekipmanları ve bunların yazılımları’ şeklinde bir ibare bulundurarak başvurunun içeriğini oldukça anlaşılmaz kılmış.

Amazon’un yapmış olduğu başvuruda iletişim kurulacak kişi olarak Neil Woodward’u belirtmiş olması, söz konusu teknolojinin  Prime Air ile ilgili olduğu ihtimalini akla getiriyor. Woodward bir zamanlar NASA’da astronotluk yapan, şimdilerde ise firmanın dağıtım dronlerının uçuş testleri ve güvenlik çalışmalarının program sorumlusu olan kişi.

OKU ►  Amazon, depolarına 45.000 Robot daha aldı

Business Insider, teknolojinin, Amazon’un drone’larını kontrol etmeyi sağlayacak kablosuz bi teknoloji ile ilgili olabileceği gibi, firmanın mobil cihazlarıyla ilgili herhangi bir şeyin de olabileceği öngörüsünde bulunuyor. Planladığı şey her ne ise firmanın, Seattle’da bulunan tesislerinin yakınlarında ön test çalışmalarını gerçekleştirmeyi düşündüğü aşikar. Ancak bu test çalışmalarından sonra firma Kennewick/Washington’da bulunan tesislerinde dış ortam testlerine başladığı zaman bu gizemli prototip ekipmanın ne olduğu konusunda bir fikir sahibi olabileceğiz gibi görünüyor.

Amazon ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox