Amazon, gizli kablosuz testler yapmak için FCC’ye başvurdu

Date:

Amazon’un gizli deneyi

FCC’ye gönderdiği ve Business Insider’ın ortaya çıkardığı başvurusuna göre, Amazon’un testlerine başlamak istediği gizli bir deneysel projesi var.

E-ticaret devi, gelecek yıl için planlanan araştırma hazırlığına dönük olarak kablosuz iletişim teknolojisini test etmek için izin başvurusunda bulundu. Firma yapmış olduğu başvuruda sadece ‘Yenilikçi iletişim imkanları ve fonksiyonlarını desteklemeye dönük olarak dizayn edilmiş prototip ekipmanları ve bunların yazılımları’ şeklinde bir ibare bulundurarak başvurunun içeriğini oldukça anlaşılmaz kılmış.

Amazon’un yapmış olduğu başvuruda iletişim kurulacak kişi olarak Neil Woodward’u belirtmiş olması, söz konusu teknolojinin  Prime Air ile ilgili olduğu ihtimalini akla getiriyor. Woodward bir zamanlar NASA’da astronotluk yapan, şimdilerde ise firmanın dağıtım dronlerının uçuş testleri ve güvenlik çalışmalarının program sorumlusu olan kişi.

[irp posts=”4023″ name=”Amazon, depolarına 45.000 Robot daha aldı”]

Business Insider, teknolojinin, Amazon’un drone’larını kontrol etmeyi sağlayacak kablosuz bi teknoloji ile ilgili olabileceği gibi, firmanın mobil cihazlarıyla ilgili herhangi bir şeyin de olabileceği öngörüsünde bulunuyor. Planladığı şey her ne ise firmanın, Seattle’da bulunan tesislerinin yakınlarında ön test çalışmalarını gerçekleştirmeyi düşündüğü aşikar. Ancak bu test çalışmalarından sonra firma Kennewick/Washington’da bulunan tesislerinde dış ortam testlerine başladığı zaman bu gizemli prototip ekipmanın ne olduğu konusunda bir fikir sahibi olabileceğiz gibi görünüyor.

Amazon ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...