AMD, Zen mimarili yeni işlemcileriyle Intel’i üzecek

Date:

AMD Zen Cpu mimarisi için beklentiler artmaya başladı

CPU teknolojisinde, özlem duyduğumuz şey sadece evrimsel değil, devrim niteliğinde bir yenilik. Bakalım Zen bunu başarabilecek mi?

AMD Zen işlemcileri son zamanlarda teknoloji dünyasının ilgisini çekmeye başladı.

Çoğu teknoloji meraklısı, pazarda en iyi olmak için, piyasaya çıkmak üzere olan yeni nesil işlemcileri heyecanlı bir şekilde bekliyorlar.

AMD Zen’in, henüz kesinleşmiş bir çıkış tarihi olmamasına rağmen önümüzdeki hafta düzenlenecek olan New Horizon (yeni ufuklar) etkinliği sırasında yeni işlemcilerini tanıtacağı ve çıkış tarihi vereceği yönünde söylentiler var.

AMD Zen işlemcileri hakkında son haftalarda çok söylentiler çıktı. Maalesef işlemciler henüz AMD tarafından henüz piyasaya sürülmedi. Teknolojinin yakından takip eden kullanıcılar için bir sonraki en iyi işlemciyi görme fırsatı, önümüzdeki hafta AMD’nin etkinliği sırasında ortaya çıkabilir. Ayrıca, AMD’nin yeni X370 yonga setini ve onu destekleyen bazı ana kartlarında tanıtılacağı söyleniyor.

Yapılacak tanıtımda, AMD Zen işlemcilerinin ne kadar yetenekli olduğunu görmek heyecanlı olacak. Intel ile AMD’nin işlemci rekabetini izleyenler, AMD Zen yongasetinin gerçekten ne kadar güçlü olduğunu izleyecekler.

Ne yazık ki henüz satılık değil.

AMD Zen işlemcisinin önümüzdeki sene boyunca piyasaya çıkması beklenmiyor, bu da bazı kullanıcılar için biraz hayal kırıklığı oluşturuyor.

AMD New Horizon etkinliğini takip etmek isteyenler, 13 Aralık Pazartesi günü saat 13: 00‘de canlı olarak izleyebilirsiniz. Kesinlikle çok beklenen AMD Zen işlemcilerini yakından görmek istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir etkinlik diyebiliriz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...