Dropbox, çevrimdışı klasör desteği ile mobil verimliliği arttırıyor

Date:

Dropbox, çevrimdışı klasör desteği mobil kullanıcıları çok sevindirdi

Kullanıcılar internet olmayan ortamlarda kullanmak üzere dosya ve klasörlerini kaydedebilirler.

Dropbox, bu özelliği salı günü Mobil Çevrimdışı Klasörlerin lansmanında duyurdu. Bulut tabanlı dosya paylaşım servis sağlayıcısı, yeni premium özellik sayesinde kullanıcıların akıllı telefonlarında hücresel veri ve Wi-Fi olmadığı zamanlarda bile çalışmalarına izin vereceğini söylüyor.

Dropbox, mobil çevrimdışı klasörlerle, her bir dosyayı indirmek için işaretlemelerinin aksine, içeriği telefonlarına veya tabletlerine otomatik olarak senkronize etmek için bir klasörün tamamını seçebilirler.

Bu yenilik ile saha çalışanları, teknisyenler ve iş yerindeki düşük internet bağlantılı alanlarda, düzenli olarak seyahat eden kitleyi hedef alan Dropbox üretkenlik sahasında bir değer olacaktır.

Dropbox’ın rakipleri Google Drive ve Microsoft OneDrive şu anda dosyaları çevrimdışı kullanılabilir hale getiriyor ancak bu özelliği tüm klasörlerde kullanılamıyor.

Dropbox, çevrimdışı klasör desteği mobil kullanıcıları çok sevindirdi
Resimde, Android için Dropbox’da çevrimdışı klasörlerin nasıl çalıştığını gösteriyor

Hareket halindeyken ve web’den uzaktayken Dropbox’da saklanan dosyalara erişebileceklerinden emin olmaları gereken kullanıcılar, bu güncelleme ile rahatlayacaklar. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, mobil uygulamalarını kullanan kullanıcıların yakında dosyaları çevrimdışı olarak kullanmak üzere yerel olarak kaydedebileceklerini açıkladı.

Bulut depolama şirketinin, bulut depolama alanındaki diğer oyuncularla daha iyi rekabet edebilmesi ve kullanıcılara, uçaktayken, düşük bağlanabilirlik alanlarında, daha üretken olabilmeleri için yardımcı olacak, artık internet kotanızı başka araştırmalar yapmak için kullanabileceksiniz.

Nasıl çalışıyor?

Dropbox uygulamasında bir dosya ya da klasör seçin, “Çevrimdışı Olarak Kullan” a dokunun ve ardından uygulamanın, istenen dosyaları indirmesini bekleyin. Bundan sonra, bu dosyalar, onları saklayan telefon veya tablet web bağlantısı olmadan olsa bile görüntüleme için kullanılabilir olacaktır.

Tabii ki, kullanıcıların ilk etapta klasör indirmek için internet bağlantısı olması gerekmektedir.

Özellik, önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulacak. Bu uygulama, Dropbox Android uygulamasının en yeni sürümü Dropbox Pro olarak, iş dünyası ve kurumsal müşterilere sunulacak. Ayrıca iOS uygulaması olarak bu özellik yakında kullanıcılara sunulacak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...