Android Chrome’a WebVR desteği

Google, sanal gerçeklik kulaklıklarını Chrome’da destekleyecek

2014 yılında Google, WebVR platformu aracılığıyla Oculus Rift ve Google Cardboard gibi sanal gerçeklik kulaklıklarını Chrome’da desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Bu seneki gelir/gider konferansında yapılan birkaç güncellemeden sonra ve VR’ e verilen önem göz önüne alındığında, Google, sonunda Web uygulamalarında VR tecrübesi kazanmak isteyen yazılımcılara WebVR API’yi tanıttı.

Google’ın bu hamlesi yazılımcıları heyecanlandırdı

Google’ın sanal gerçeklik uzmanı Brandon Jones tarafından Chromium’da yapılan açıklamaya göre, Android Chrome’un son beta versiyonunda bulunan Origin Trial, yazılımcıların WebVR API ve GamePad API uzantılarını kullanmalarına imkan sağlıyor. Bu uzantılar Google’ın Daydream View kulaklıklarının ve Daydream kontrollerinin oryantasyonunda kullanılıyor.

Şu an sadece Android ve Daydream için desteği bulunan Google, masaüstü VR platformları ve Cardboard desteğinin Chrome’un bir sonraki versiyonunda yer alacağını açıkladı.

Geliştiricilerin web deneyimine daha sağlıklı 3 boyut kazandırmak istemesinden dolayı, Jones, sizi öğretici örnekler için WebVR geliştirici sitelere ya da geri bildirim için Chromium hata takipçisine yönlendiriyor.

OKU ►  CNN, sanal gerçeklik haberciliğine başlıyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox