Android Chrome’a WebVR desteği

Date:

Google, sanal gerçeklik kulaklıklarını Chrome’da destekleyecek

2014 yılında Google, WebVR platformu aracılığıyla Oculus Rift ve Google Cardboard gibi sanal gerçeklik kulaklıklarını Chrome’da desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Bu seneki gelir/gider konferansında yapılan birkaç güncellemeden sonra ve VR’ e verilen önem göz önüne alındığında, Google, sonunda Web uygulamalarında VR tecrübesi kazanmak isteyen yazılımcılara WebVR API’yi tanıttı.

Google’ın bu hamlesi yazılımcıları heyecanlandırdı

Google’ın sanal gerçeklik uzmanı Brandon Jones tarafından Chromium’da yapılan açıklamaya göre, Android Chrome’un son beta versiyonunda bulunan Origin Trial, yazılımcıların WebVR API ve GamePad API uzantılarını kullanmalarına imkan sağlıyor. Bu uzantılar Google’ın Daydream View kulaklıklarının ve Daydream kontrollerinin oryantasyonunda kullanılıyor.

Şu an sadece Android ve Daydream için desteği bulunan Google, masaüstü VR platformları ve Cardboard desteğinin Chrome’un bir sonraki versiyonunda yer alacağını açıkladı.

Geliştiricilerin web deneyimine daha sağlıklı 3 boyut kazandırmak istemesinden dolayı, Jones, sizi öğretici örnekler için WebVR geliştirici sitelere ya da geri bildirim için Chromium hata takipçisine yönlendiriyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...