Instagram gönderilere 'Kaydet' özelliğini devreye soktu

Instagram gönderilere ‘Kaydet’ özelliğini devreye soktu

Buradaki asıl fikir, Instagram’ın reklam verenlerinden satın almak istediğiniz ürünlerin gönderilerini kaydederek geri dönüş yapabilmenizi sağlamak. Ayrıca özellik diğer yayınları da kaydetmenize imkan tanıyacak.

Instagram‘daki bu yenilikle, yeni bir kıyafet beğendiğinizde ya da herhangi bir ilham veren video izlediğinizde kaydedip tekrar daha sonra izlemek istediğinizde bu özelliği kullanabileceksiniz.

Bu yenilik potansiyel reklam verenler için çok güzel bir özellik olacağa benziyor. Kişiler reklam gönderilerini kaydedip daha sonra tekrar bakabilecekler. Bu da gayet güzel bir hizmet. Ayrıca bu özellik, işleriyle ilgili bir mesajı hatırlamak isteyen kişiler tarafından kullanılabilinir.

Instagram, kısa süre önce bir şirketin Instagram profil sayfasını doğrudan Facebook bilgilerine bağlamayı test etmeye başladı. Bu özellik, Facebook sayfalarına bir bağlantı koyuyor. Facebook testi doğruladı, ancak daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Yeni özellik, Facebook’un kendi “Kaydet” seçeneğine benziyor. Daha sonra okumak veya izlemek istediğiniz bağlantı veya videolarda kullanılıyor. Instagram’da, videoları yer işaretlerine ekleyebilmek, en sevdikleri içeriği tekrar izlemek için geri dönecek olan kullanıcılar için bu özellik uygulamayı daha kullanılabilir hale getiriyor.

OKU ►  Facebook hatasını itiraf etti

Zaten Instagram uygulamasının en büyük eksikliklerinden biride bu özellikti. Bu özelliğin çok iyi olacağını düşünüyorum.

Instagram, bu özelliğin artık iOS, Android ve Windows 10 mobil uygulamalarının 10.2 sürümünde kullanıma sunulduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here