Android uygulama içi tarayıcısı için güvenlik yükseltmesi yapıyor

Kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için Güvenli Tarayıcı özelliği ekledi

Android sisteminin sıklıkla kullandığı, web sayfalarının içeriğini görüntülemenizi sağlayan WebViewer bir mikro tarayıcıdır. Bu tarayıcı sayesinde Chrome’u kullanmak zorunda kalmazsınız. Tabi ki bu hangisini tercih edeceğinizle alakalı. Ancak, internete açılan ufak bir açık sayesinde zararlı bir tür yazılım kolayca cihazın güvenliğini aşabilir. Bu konu, Google’daki çalışanların WebView’ü daha güvenli hale getirmek için zaman ve çaba harcayacağı epey ciddi bir konudur. Kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için Güvenli Tarayıcı özelliği ekledi.

Kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için Güvenli Tarayıcı özelliği ekledi

Google, WebView’in içinde bulunan Güvenli Tarayıcı özelliği için bir çift güncelleme yayınladı. Google’ın halihazırdaki kötü amaçlı yazılım ve dolandırıcılık veri tabanında var olan bir yazılım ile eşleştiğinde bir uyarı verecek. Google’ın kötü amaçlı uygulamaların cihazın sinir sistemine erişmesini zorlaştırarak WebView’i koruyan bir eleme sistemi mevcut.

Geliştiriciler, uygulamalarına tek satırlık bir kod ekleyerek Güvenli Tarayıcı özelliğini ekleyebilecekler. Bu arada kullanıcılar arkalarına yaslanıp rahatlayabilir. Sinir bozucu başka bir güvenlik deliği daha kapandı.

OKU ►  Gears of War’a sevgililer gününde “Romantik” güncelleme

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox